جمعه 09 دسامبر 11 | 00:47
عضو کمیسیون امنیت ملی:

انگلیسی‌ها برای ما خواب‌هایی دیده‌اند

عوض حید پور نماینده شهرضا و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار شفاف با انتقاد از رفتار انگلیس در مقابل جمهوری اسلامی ایران گفت: انگلیس و کشورهای سلطه طلب غربی ….


عوض حید پور نماینده شهرضا و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  با انتقاد از رفتار انگلیس در مقابل جمهوری اسلامی ایران گفت: انگلیس و کشورهای سلطه طلب غربی به شدت در این چند سال گذشته و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در چند دهه ای که خاندان پهلوی حاکم بودند بر علیه اسلام ،ایران و جمهوری اسلامی ایران کار کردند.

وی تصریح کرد: مدتی بود که در مجلس طرحی برای تقلیل روابط با انگلیس داشتیم وعلاقه مند بودیم که رویه استکبار،رویه انگلیس و آمریکا تغییر کند که متاسفانه تغییر نکرد .این امر منجر شد که در مجلس مصوبه ای برای تقلیل سطح روابط با انگلیس داشته باشیم و ما به عنوان قانون گذار برداشتمان این بود که اگر آنها رویه شان را تغییر دهند ما می توانیم رویمان را تغییر دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یاد آور شد: طبق ماده واحد این طرح وزارت خارجه موظف بود که چنانچه انگلیسی ها رویه شان را تغییر دادند رویه خود را تغییر دهند.خوشبختانه دانشجویان انقلابی ایران این مصوبه را به فال نیک گرفتند و در مقابل سفارت انگلیس حاضر شدند و از دولت های استکباری اعلام انزجار کردند.

حیدرپور ادامه داد: این اعلام انزجار منجر به رفتن دانشجویان به داخل سفارت و اقداماتی شد و ضرب شستی را بچه های مسلمان نشان دادند که ضرب شست خوبی بود . پس از آن نیز از سفارت بیرون آمدند و سفارت در اختیار انگلیسی ها بود .

وی با بیان اینکه انگلیسی ها برنامه هایی بر علیه ما دارند،اظهار داشت: منتها اینکه بلافاصله آنها عناصر دیپلماسی و کادر سیاسی خود را از کشور بیرون ببرند و به سفارتخانه ما در لندن ابلاغ کنند که دیپلماتهای ایرانی اخراج هستند معلوم است که یک خوابی دیدن و برنامه ای دارند. به نظر ما آنها به دنبال رویه های استکباری هستند.امیدواریم آنها از اقداماتی که انجام شده درس گرفته باشند و دیپلماتهاشان را برگردانند ، سریع روابطشان را اصلاح کنند و ما نیز بتوانیم دیپلماتهایمان را به لندن برگردانیم.

این نماینده مجلس افزود: اگر انگلیسی ها رویه هایشان را اصلاح کنند طبق قانون وزارت امور خارجه مجاز است که اصلاحات لازم را باتوجه به اقداماتی که به وقوع پیوسته انجام دهد.

حیدر پور با بیان اینکه تحریم های ایران تاکنون نشان داده که برای غربی ها فایده نداشته است خاطرنشان کرد: ما پس از هر تحریم پیشرفت داشتیم و آنها هرچه بیشتر تحریم کردند کمتر نتیجه گرفتند.به نظر می رسد تحریم دیپلماتیک،تحریم بانک مرکزی و تحریم پولی باعث عزیزتر شدن جهان اسلام،شیعه و جمهوری اسلامی ایران می شود .مسلمانهای دنیا ،شیعیان و انقلابیون مسلمان خوشحال می شوند که ایران اسلامی عزیزتر شود.

وی افزود: البته این تحریم ها تاثیر دارد و نمی توانیم بگوییم بانک مرکزی ما را تحریم کنند،مبادلات پولیمان را مختل کنند اما ما آسیب نمی بینم .ما آسیب می بینیم ضرر می کنیم و قیمت تمام شدیمان بالا می رود ولی به هر حال اینگونه روحیه ضد استکباری و انقلابی مردم ما و جهان اسلام تقویت می شود و سبب توسعه بیشتر بیداری اسلامی می گردد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: