چهارشنبه 09 ژوئن 10 | 11:18

انصراف مطهری از ادامه مناظره با کوچک‌زاده

مناظره رادیویی رادیو گفت و گو میان مهدی کوچک زاده و علی مطهری، دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با انصراف مطهری نیمه تمام ماند تا کوچک زاده ادامه مناظره را با حجت الاسلام حسین ابراهیمی پی بگیرد.


در ابتدای این مناظره که با پیرامون تذکر هیئت داوری فراکسیون اصولگرایان به علی مطهری برگزار شد، کوچک زاده با اشاره به اعتراض مردم به حجت الاسلام سید حسن خمینی در مراسم سالگرد امام راحل و نامه علی مطهری در توهین به مردم معترض و رئیس جمهور، گفت: اشکال اصلی که بنده وارد می دانم به این یادداشت آقای مطهری است که اولاً ایشان به چه دلیلی خودشان را مجاز می دانند که به نمازگزاران روز جمعه که با شعار دادنشان موجب ایجاد وقفه و حتی قطع سخنرانی سید حسن خمینی شدند، توهین کنند. ثانیاً ایشان خودشان را به چه دلیلی مجاز می دانند به رئیس جمهور قانونی کشور توهین نمایند.

کوچک زاده همچنین خطاب به مطهری گفت: آقای علی مطهری، شمایی که فلسفه خواندی، دکترای الهیات داری، ادبیات عرب خواندی، آیا اینجا اجازه هست که ما هم به شما بگوییم که شما مثل یک کودک عزیزکرده ای شده ای که دهانت را باز می کنی و هر حرفی که دلت می خواهد می زنی؟ نکند خدای ناکرده به واسطه وابستگی به یک خاندان شریف خودت را تا این حد در بیان مطلب آزاد می دانی؟ و اسم این را آزادی بیان می گذاری؟ این آزادی بیان نیست، این هتاکی است.

در ادامه مناظره علی مطهری در پاسخ به کوچک زاده به کنایه گفت: من به آقای کوچک زاده توصیه می کنم که با افراد بزرگ زاده در نیفتند.

مطهری در ادامه گفت: ممکن است افرادی با سوابق خوب، بعداً راهشان را تغییر دهند و در مقابل امام حق قرار گیرند. ما از این تشبیه ها استفاده نادرست کردیم. یعنی آن شبیه سازی حوادث امروز با حوادث صدر اسلام، اصل این کار اشتباه نیست، ممکن است مصداق داشته باشد. ولی اینکه بیاییم این را یک ابزار قرار دهیم برای خارج کردن همه مخالفان و منتقدان خودمان از صحنه، آین کار، کار درستی نیست.

سخنان علی مطهری درباره “در افتادن با افراد بزرگ زاده” موجب بالا گرفتن بحث و در نهایت کناره گیری مطهری از ادامه مناظره شد.

در ادامه حجت الاسلام ابراهیمی در پشت خط قرار گرفت و در خصوص احضار آقای مطهری به هیات داوری فراکسیون اصولگرایان برای پاسخگویی به مطالب مطرح شده اش گفت: ما احضار نداریم، اصولاً هیئت داوران فراکسیون اصولگرایان موضعش موضع برخورد قضاوتی نیست که بخواهد کسی را احضار کند. ما دوستانه تذکراتی می دهیم والا موضع ما موضعی نیست که بخواهد برخورد قضایی کند.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه گفت: آقای رهبر از طرف هیئت مأمور شد که به آقای مطهری متذکر شوند که تشریف بیاورند در هیئت توضیح دهند و قرار است تا در روز یکشنبه به این موضوع رسیدگی شود.

در پایان این مناظره کوچک زاده به نامه 50 تن از نمایندگان عضو فراکسیون اصولگرایان اشاره کرد که در آن از آقای مطهری خواسته شده بود تا بابت نامه نوشته شده و ادعاهای مطرح شده اش پاسخگو باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.