یکشنبه 11 دسامبر 11 | 15:05

کودکان درصدر قربانیان حملات صهیونیستها

سخنگوی کمیته عالی اورژانس و امدادرسانی غزه گفت که کودکان بزرگترین قربانیان حملات رژیم صهیونیستی در سال 2011 میلادی را تشکیل داده اند.


“ادهم ابوسلمیه” در سخنانی گفت: از آغاز سال جاری میلادی تاکنون 19 کودک فلسطینی شهید شده اند که کوچکترین آنها “ملک شعت” دو ساله و “اسلام قریقع” سه ساله بوده اند.

وی افزود: بسیاری از کودکان به طور مستقیم هدف اصابت موشکها و خمپاره های رژیم صهیونیستی قرار گرفته اند که پیکرهای آنها قطعه قطعه شده است.

ابوسلمیه تصریح کرد: یک سوم زخمی های فلسطینی در سال 2011 میلادی را نیز از کودکان تشکیل داده اند که جراحت های آنها خفیف، متوسط و خطرناک بوده است.

وی افزود: “یوسف بهجت الزعلان” که خانه آنها در روزهای گذشته هدف بمباران صهیونیستها قرار گرفت، در بخش مراقبتهای ویژه به سر می برد و هفت کودک دیگر به همراه وی زخمی شده اند.

ابوسلمیه تصریح کرد: اسرائیل عمدی غیرنظامیان بویژه کودکان فلسطینی را هدف قرار می دهد و به ارزشهای انسانی پایبند نیست لذا جامعه جهانی باید با قدرت از کودکان فلسطینی حمایت کند.

وی با اشاره به تاثیر منفی روحی و روانی شدید بمباران نیمه های شب صهیونیستها بر کودکان فلسطینی افزود: جامعه جهانی باید برای توقف جنایتها علیه کودکان در نوار غزه و تضمین زندگی امن برای آنها فوری واد عمل شود.

در دور جدید حملات صهیونیستها به غزه شماری از فلسطینی ها شهید یا زخمی شده اند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: