شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۰ آذر ۹۰ | ۱۴:۱۵

بازداشت معترضان امريکایی در بوستون

در ادامه تلاش براي مهار اعتراضات مردمی عليه نظام سرمايه‎داری در امريکا، پليس اين کشور در بوستون، دست‎کم ۲ تن را بازداشت کرده است.


دستگيري اين ۲ معترض امريکايي در بوستون در حالي صورت گرفته است که پليس در ادامه سرکوب معترضان، سعي کرده بود تا با بيرون کردن تظاهرکنندگان جنبش تصرف از چادرهايشان، محل تجمع آنان را تعطيل کند که در جريان اين امر با مقاومت معترضان مواجه شد.

براندان کلوران ۲۰ ساله که شش هفته اخير را در چادرهاي اعتراضي زندگي کرده است، مي‌گويد: “من قصد ترک اين محل را ندارم. هيچ‌کس قصد دست کشيدن از اعتراض را ندارد.”

درهمين حال گفته مي‌شود نيروهاي پليس براي مهار معترضان در بام ‌هاي ساختمان‌ها مشاهده شده‌اند.

اقدامات پليس در حالي صورت گرفته است که توماس منينو شهردار بوستون پيشتر با تعيين ضرب‌الاجلي براي معترضان، به آن‌ها مهلت داده بود تا نيمه شب پنج‌نشنبه چادرهاي اعتراضي خود را ترک کنند.

شهردار بوستون همچنين تهديد کرده بود اگر معترضان چادرهاي اعتراضي خودر را ترک نکنند با اقدام پليس روبرو خواهند شد.

معترضان در بوستون از اواخر سپتامبر تا کنون با برپايي چادرهايي در ميدان “ديوي” واقع در منطقه تجاري شهر، عليه نظام سرمايه داري در امريکا اعتراض کرده‌اند.

در همين حال قاضي فرانسيس مکين تاير از دادگاه عالي “سافولک” با درخواست يکي از معترضان براي صدور حکمي قانوني با هدف جلوگيري از تخليه چادرهاي اعتراضي مخالفت کرده است.

تظاهرات مردم امريکا موسوم به “وال استريت را اشغال کنيد” ۱۷ سپتامبر در نيويورک و دراعتراض به “طمع شرکت‌هاي بزرگ” و گسترش فساد در سطوح بالا، فقر و نابرابري اجتماعي در امريکا وهمچنين نفوذ شرکت‌هاي بزرگ در سياست‌هاي اين کشور، آغاز شد.

اعتراضات عليه سرمايه داري پس از برپايي چادرهاي اعتراضي در شهرهاي فيلادلفيا، لس آنجلس و پورتلند به سراسر امريکا کشيده شد.

پليس امريکا، اردوگاه‌هاي معترضان را در نيويورک، لس آنجلس برچيده و صدها نفر را بازداشت کرده‌ است اما به رغم اين سرکوب‌ها اعتراضات همچنان ادامه دارد.

اين جنبش همچنين الهام بخش تظاهرات و اعتراضات مشابه در کشورهاي مختلف جهان از جمله استراليا، انگليس، آلمان، ايتاليا، اسپانيا، ايرلند و پرتغال بوده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: