پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۰ آذر ۹۰ | ۱۴:۵۰

فریادهای ما در التحریر همان فریادهای دانشجویان ایرانی است

جمعی از جوانان و دانشجویان انقلابی مصری در گفتگو با خبرنگار محلی «نسیم» در قاهره، دیدگاه‌های خود را درباره اقدام دانشجویان ایرانی در ورود به سفارت انگلیس بیان کردند.


“صابر نعیم”، یکی از انقلابیون مصری حاضر در میدان التحریر به خبرنگار «نسیم» گفت: ورود دانشجویان ایرانی به سفارت انگلیس در تهران همان اعتقاد سرزنده‌ای است که مصریان را نیز وادار به حمله به سفارت رژیم صهیونیستی و منفجر کردن لوله‌های انتقال گاز به این رژیم کرد. ملت‌های اسلامی بیش از این نمی‌توانند سیاست‌های کشورهای غربی علیه اسلام را تحمل کنند و از این به بعد این ما هستیم که باید چگونگی روابط با کشورهای غربی را مشخص کنیم.

“محمود خالد”، دیگر انقلابی مصری: موضع ضد انگلیسی جوانان ایرانی، فقط مخصوص ایرانیان نیست. زیرا انگلیس دولتی استعمارگر بوده و مواضع آن علیه ملت‌های عربی و اسلامی روشن است. اقدام دانشجویان ایرانی کمترین کاری بود که آنها می‌توانستند بوسیله آن مخالفت مسلمانان نسبت به کشورهای استکباری را نشان دهند. این پیامی به آمریکا و کشورهای مستکبر است که ایرانیان از تهدیدات و تحریم‌ها نمی‌ترسند و بر تاریخ سیاه انگلیس تأکید دارند.

“احسان سالم”، جوان مصری حاضر در میدان التحریر: ما جوانان مصری حمایت همه جانبه خود از دانشجویان ایرانی را اعلام می‌کنیم زیرا انگلیس دولتی با سابقه‌ای ضد اسلامی و متمایل به اسرائیل است. این کشور رژیم‌صهیونیستی را در قلب امت اسلامی ایجاد کرد و باعث آوارگی فلسطینیان شد. اما پیام ایرانیان این بود که دنیا در تمام نقاط تغییر کرده است و انگلیس دیگر “بریتانیای کبیر” نیست که بتواند به راحتی دستور دهد. اقدام ایرانیان پیامی بود که نشان دهنده پایان سیطره آمریکا و چنین کشورهایی در عالم اسلام است. ایران با این اقدام به تمام واکنش‌های اتحادیه اروپا و شورای امنیت جواب رد داد.

“ایمان نصر”، دیگر جوان مصری حاضر در میدان التحریر: اقدام دانشجویان ایرانی در ورود به سفارت انگلیس نتیجه نقش انگلستان در ایجاد رژیم صهیونیستی و حمایت از آن، حمله و اشغال عراق و تهدیدات آن علیه کشورهای اسلامی است. کشورهای اسلامی از این به بعد به مستکبران “نه” خواهند گفت زیرا بیداری در میان امت‌های اسلامی به بالاترین سطح خود رسیده است. کشورهای اسلامی دیگر ضعیف نیستند و آنچه که ما هم‌اکنون در میدان التحریر علیه آمریکا و اسرائیل فریاد می‌زنیم، همان چیزی است که دانشجویان ایرانی علیه سیاست‌های انگلیس فریاد زدند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: