پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۰ آذر ۹۰ | ۲۰:۲۰

فیلم: مستند عاشور ۸۸

واحد مرکزی خبر در مستندی که در سالگرد قمری حماسه‌ی نهم‌ دی‌ماه از شبکه‌های مختلف سیما پخش شد به بازخوانی وقایع عاشورا تا نهم دی‌ماه سال ۸۸ پرداخته است.


در حالی که دو سال از اغتشاشات و حرمت شکنی فتنه گران جنبش آمریکایی به اصطلاح سبز می‌گذرد، واحد مرکزی خبر جمهوری اسلامی ایران اقدام به تولید مستند «عاشور ۸۸» نمود که در روز ۱۷ آذر ۹۰ (۱۲ محرم الحرام) از بخش‌های مختلف خبری پخش گردید.

در این مستند خبری، پس از به تصویر کشیدن مقدمات و پیش گویی‌ها، فراخوان‌ها و اعلان‌های مخالفین جمهوری اسلامی در خارج از کشور پیرامون حرمت شکنی روز عاشورا – آن هم پس از اغتشاشات خرداد ۸۸، ۱۳ آبان، ۱۶ آذر و بی‌حرمتی به حضرت امام خمینی (ره)، روز قدس و تشیع آقای منتظری در سال ۸۸ – گوشه‌هایی از ساختار شکنی‌ها، هتک حرمت‌ها و شعارهایی بر ضد جمهوری اسلامی، اصل مترقی ولایت فقیه و… توسط عده قلیلی از نیروهای ضد انقلاب به تصویر کشیده می‌شود. سپس با نمایش تصاویری مبهم از برخی بی‌حرمتی‌ها که نام برده نمی‌شود، مانند حمله به نمازگزارن ظهر عاشورا توسط اغتشاش گران و توهین منزجر کننده به یک نیروی بسیجی حافظ امنیت و…، یاد می‌شود و ذکر می‌گردد که در این روز ۸ نفر از اغتشاش گران، مردم و حافظان نظم کشته می‌شوند.

پس از این موضوع به حمایت افرادی از این حادثه اشاره می‌کند که برخی از آن‌ها عبارتند از: مریم رجوی، سرکرده خونخوار گروهک تروریستی منافقین – عبدالمالک ریگی، سرکرده اشرار شرق کشور و قاتل مظلومان بسیار – اوباما، رئیس جمهور حامی ترور آمریکا – ایهود باراک وزیر جنگ رژیم منفور و جعلی صهیونیستی – مهدی کروبی، یکی از سران خائن فتنه که این حرمت شکنان را عزاداران واقعی خواند – میرحسین موسوی، یکی از سران فتنه که هتاکان و اغتشاشگران روز عاشورا را مردم خداجوی و حامیان اسلام و انقلاب خوانده بود و حامیان خارجی آنان و به اصطلاح اتاق فکر لندن‌نشین این حرکت شیطانی: بازرگان، عبدالکریم سروش، عطاء الله مهاجرانی، محسن کدیور و گنجی.

آن‌گاه این مستند به سراغ واکنش دندان شکن مردم در اعتراض به این اعمال خبیثانه پرداخته و حماسه نهم دی ۸۸ را به تصویر می‌کشد و بیاناتی از رهبر معظم انقلاب در خصوص نمایش دستان قدرت الهی در خلق روز تاریخی ۹ دی ۸۸ و ماندگاری این روز را ارائه می‌نماید. در پایان نیز با موسیقی حماسی مستند را به پایان می‌رساند.

در این میان مطلب قابل توجه این مستند، تأکید بر خواست عمومی حماسه سازان ۹ دی مبنی بر محاکمه سران فتنه و مسببان حرمت شکنی عاشورا بود که متاسفانه پس از گذشت دو سال تاکنون تحقق نیافته و انتظار عمومی مردم انقلابی از دستگاه قضایی همین مطلب مهم است.

» دانلود مستند عاشور 88 با کیفیت بالا – ۱۰۹/۵۸ مگابایت

» دانلود مستند عاشور 88 با کیفیت متوسط- ۲۸/۴۶ مگابایت

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: