دوشنبه 12 دسامبر 11 | 15:25
بیانیه بسیج دانشجویی 8 دانشگاه تهران

مسئولان تمامی دارایی‌های انگلیس در ایران را بلوکه کنند

بسیج‌ دانشجویی 8 دانشگاه تهران با صدور بیانیه‌ای تأکید کردند: دارایی‌های انگلستان در ایران جهت جبران بخش ناچیزی از جنایت‌های وی علیه این ملت باید بلوکه شود.


بسیج دانشجویی دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، تهران، علامه طباطبایی، صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی، شهید بهشتی، علم و صنعت و امام صادق(ع) با صدور بیانیه‌ای خواستار قطع رابطه ایران با انگلیس شدند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بعد از این‌که دولت خبیث انگلیس موج جدیدی از خباثت‌های خود علیه این ملت را شروع کرد و با پاسخ محکم ملت ایران مواجه شد، شاهدیم برخی زمزمه‌ها از گوشه و کنار دستگاه‌های سیاسی کشور مبنی بر عدم قطع رابطه کامل با انگلیس شنیده می‌شود.

ما نمی‌دانیم سیاسیون ما کی می‌خواهند از خواب غفلت بیدار شوند و بر مبنای درس‌هایی که امام امت به ما دادند به استکبار بنگرند.

انگلیس کثیف هنگامی که ایران در منطقه قدرت گرفته و رشد آن از نظر اجتماعی، اقتصادی، نظامی و سیاسی بر همگان آشکار گشته و رهبری ملت‌های آزاده منطقه و جهان را به دست گرفته، تمام توان خود را علیه این ملت بسیج کرده است و پس از انواع تحریم‌ها و فشارها، با تحریم بانک مرکزی، جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ایران را آغاز کرده است. این اعمال خصمانه در کنار جنایت‌های تاریخی دولت انگلستان علیه ما انگار هنوز نمی‌خواهد سیاست‌مداران ما را به خود بیاورد و جلوی بهره‌وری بیشتر آن دولت جنایت‌کار از ایران اسلامی را بگیرد.

اما ما دانشجویان معترض به اقدامات و سیاست‌های تاریخی دولت انگلیس به نمایندگی از مردم درد کشیده ضمن تشکر از بعضی فعالیت‌های صورت گرفته توسط دولت و مجلس در راستای کاهش روابط با انگلستان، از مسئولان به جد تقاضا داریم این روند را تا قطع کامل با روباه پیر و دادن درس عبرتی به سایر کشورهایی که فکر فتنه‌گری علیه ما را در سر می‌گذرانند، با تصویب و اجرای بندهای زیر ادامه دهند:

۱. بازپس‌گیری ساختمان سفارت انگلیس و تمام کنسول‌گری‌های آن در کشور

۲. تعیین حافظ منافع جمهوری اسلامی در انگلستان

۳.  اقامه دعوا علیه انگلیس در دادگاه‌های بین‌المللی به خاطر همه خسارت‌هایی که به ایران زده است

۴. بلوکه کردن همه‌ دارایی‌های انگلستان در ایران جهت جبران بخش ناچیزی از جنایت‌های وی علیه این ملت

۵. جلوگیری از ورود هرگونه کالای انگلیسی به بازار کشورمان، خواه به صورت مستقیم و خواه به واسطه‌ کشورهایی مثل امارات متحده عربی و به این ترتیب به دشمنان اقتصادی ایران نشان خواهیم داد که ایران بازار آسوده و همیشه در دسترس آن‌ها نخواهد بود و هر اقدام اقتصادی خصمانه‌ای پاسخ اقتصادی متقابل ایران را در پی خواهد داشت.

۶. خودداری بانک مرکزی ایران و همه بانک‌های ایرانی – در داخل یا خارج از کشور – از پذیرش پوند انگلیس و نامعتبر اعلام کردن آن

۷. خودداری از دادن ویزا به خبرنگاران شبکه‌ها و رسانه‌های انگلیسی همچنین این خبرنگاران در خارج از کشور نیز حق پرسش از رئیس‌جمهور و سایر مسئولان را نداشته باشند

۸. فاقد اعتبار اعلام شدن مدرک دانشجویان ایرانی که از نیمه دوم سال 2012 نسبت به شروع تحصیل در انگلیس اقدام نمایند، در مجموعه آموزش عالی کشور

بار دیگر هشدار می‌دهیم که دانشجویان به هیچ‌وجه برقراری دوباره رابطه با انگلیس را بر نمی‌تابند و اجازه نمی‌دهند کشوری بعد از این همه اهانتی که به تاریخ یک ملت کرده دوباره پایش به این مرز و بوم برای استفاده‌های سیاسی باز شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: