دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۳ آذر ۹۰ | ۰۹:۰۰

موفقيت معترضان در تصرف بندر اوکلند

با گسترش جنبش تصرف در سراسر امريکا، معترضان اين حرکت موفق شده‌اند بندر اوکلند کاليفرنيا را تعطيل کنند.


به گزارش وب سايت “کاليفرنيا را تصرف کنيد”، معترضان در تلاش براي جلوگيري از انتقال کالاهاي متعلق به طبقه سرمايه داري در امريکا، روز دوشنبه (۲۱ آذر، ۱۲ دسامبر) موفق شدند کاميون‌هايي را که به سمت بندر اوکلند کاليفرنيا در حرکت بودند، متوقف کرده و مسير آن‌ها را مسدود کنند.

به دنبال تعطيلي اين بندر، کارکنان بندر مرخص شده و به منازل خود رفتند.

تحولات اخير در ادامه تلاش‌معترضان امريکايي براي مسدود کردن پر رفت و آمد ترين بنادر منطقه ساحل غربي امريکا صورت گرفته است.

تظاهرکنندگان همچنين رفت و آمد را در بندرهاي لس آنجلس، سياتل، هوستون، پورتلند و لانگ بيچ، به شدت مختل کردند.

اين درحالي است که فعالان جنبش “تصرف” امريکا همچنين خواستار برگزاري تجمعاتي هماهنگ شده در واکنش به برچيده شدن اردوهاي اعتراضي توسط پليس امريکا در سراسر اين کشور شده اند.

بر پايه اين گزارش، اسکات اولسن، کهنه سرباز امريکايي در جنگ عراق، که در اعتراضات “تصرف اوکلند” از ناحيه سر زخمي شد، بخشي از اين حرکت را رهبري کرده است.

جنبش مردم امريکا موسوم به “وال استريت را تصرف کنيد” از ۱۷ سپتامبر در نيويورک و در اعتراض به “طمع شرکت‌هاي بزرگ” و گسترش فساد در سطوح بالا، فقر و نابرابري اجتماعي در امريکا و همچنين نفوذ شرکت‌هاي بزرگ در سياست‌هاي اين کشور آغاز شد.

با وجود اقدامات سرکوبگرانه ‌پليس و بازداشت معترضان، دامنه جنبش وال استريت به شهرهاي ديگر امريکا و همچنين به ديگر کشورهاي جهان از جمله استراليا، انگليس، آلمان، ايتاليا، اسپانيا، ايرلند و پرتغال نيز رسيده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: