چهارشنبه 14 دسامبر 11 | 09:30

اهتزاز پرچم فلسطین در مقر یونسکو برای اولین بار

پرچم فلسطین امروز برای نخستین بار در مقر سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل(یونسکو) در پاریس در میان حضور گسترده شخصیت‌های بین‌المللی و عکاسان و خبرنگاران به اهتزاز درآمد.


“محمود عباس” رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز در مراسم به اهتزاز درآمدن پرچم فلسطین در مقر مرکزی یونسکو حضور داشت و سرود ملی فلسطین نیز به هنگام بالا رفتن پرچم پخش شد.

در این مراسم شخصیت‌های بین‌المللی زیادی از جمله “کاتالین بوگای” رئیس کنفرانس یونسکو، “الیساندرا کومنییز” رئیس شورای اجرایی یونسکو ، “ایرینا بوکوا” مدیرکل سازمان یونسکو و تعداد زیادی از سفرا و نمایندگان 195 عضو یونسکو حضور داشتند.

پس از اهتزاز پرچم فلسطین عباس طی سخنانی تاکید کرد که پیوستن فلسطین به یونسکو نخستین گام در جهت به رسمیت شناختن کشور فلسطین است.

وی افزود که این موضوع را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم که فلسطین به دیگر سازمان‌های بین‌المللی بپیوندد.

عباس همچنین اظهار داشت که مشاهده اهتزاز پرچم فلسطین در یکی از مقرهای سازمان ملل امری تاثیرگذار است.

از سوی دیگر اسماعیل هنیه نخست وزیر منتخب فلسطین نیز درباره اهتزاز پرچم فلسطین در مقر یونسکو اظهار داشت که دولت وی از هر اقدامی که در راستای تثبیت کشور فلسطین باشد، حمایت می‌کند و ما از جامعه جهانی می‌خواهیم که سکوت و جانبداری کامل از رژیم اشغالگر را کنار گذاشته و حقوق کامل ملت فلسطین مبنی بر تشکیل کشور دارای حاکمیت مستقل در خاک کامل فلسطین به پایتختی قدس و حق بازگشت آوارگان فلسطینی را به رسمیت بشناسد.

ابتدای آبان ماه گذشته، فلسطین توانست در تلاشی که از سوی کشورهای اسلامی از جمله ایران صورت گرفت، با رأی مثبت 107 کشور از 173 کشور حاضر، به یونسکو بپیوندد.

بر پایه این گزارش، در این رأی‌گیری ۱۴ کشور از جمله آمریکا، کانادا و آلمان به آن رأی منفی و ۵۲ کشور هم رأی ممتنع دادند و اسرائیل با این اقدام به شدت مخالفت کرد و نمایندگی آمریکا نیز این حرکت فلسطینی‌ها را غیرسازنده خواند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: