چهارشنبه 14 دسامبر 11 | 09:45

حمایت «انجمن کوبا در تورنتو» از اعتراض دانشجویان ایرانی علیه انگلیس

انجمن کوبا در تورنتو با انتشار بیانیه‌ای در وب سایت خود از تظاهرات خودجوش دانشجویان ایرانی در مقابل سفارت انگلیس در تهران حمایت کرد.


به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمریکای لاتین، “انجمن کوبا در تورنتو” با انتشار بیانیه‌ای از اقدام دانشجویان ایرانی در اعتراض به توطئه‌های انگلیس در مقابل سفارت این کشور در تهران حمایت کرد.

در متن این بیانیه آمده است: روز 29 نوامبر 2011 صدها جوان ایرانی با هدایت نمایندگان چندین سازمان دانشجویی اقدام به برگزاری تظاهرات در مقابل سفارت انگلستان در تهران کرده و خواستار بسته شدن آن سفارتخانه و قطع روابط دولت جمهوری اسلامی ایران با حکومت انگلیس شدند.
انجمن کوبا در تورنتو در ادامه بیانیه خود خاطرنشان می‌کند: تظاهرات دانشجویان ایرانی بعد از دور جدید تحریم‌های اقتصادی و تهدیدات نظامی قدرت‌های سلطه‌گر به رهبری آمریکا و انگلیس، علیه ملت ایران انجام شد.

در بخش دیگری از بیانیه اعلام شده است: اینگونه تهاجمات در تداوم سیاست‌هایی است که حکومت‌های متعلق به جمعیت 1 درصدی سرمایه‌داران ثروتمند کشورهای امپریالیستی طی 33 سال گذشته، بعد از پیروزی انقلاب ایران به منظور محروم کردن مردم ایران از حقوق اولیه خود مبنی بر خود مختاری و حاکمیت ملی به کار برده‌اند.
این انجمن همچنین تاکید کرد: انگلستان و متحدین غربی‌اش به بهانه اعتراضات اخیر دانشجویان ایرانی علیه سیاست‌های تهاجمی حکومت انگلیس، فشارهای خود علیه مردم ایران و حکومت جمهوری اسلامی را به منظور ادامه انکار حق مشروع آنها برای برخورداری از یک زندگی صلح‌آمیز افزایش داده‌اند.

انجمن کوبا در تورنتو با طرح این موضوعات افزود: لذا، ما حمایت خود از درخواست مطرح شده توسط دانشجویان ایرانی طی تظاهرات 29 نوامبر در تهران مبنی بر خاتمه یافتن تهاجمات حکومت انگلستان علیه ایران و همچنین درخواست آزادیخواهان جهان مبنی بر لغو تحریم‌های اقتصادی و خاتمه یافتن تهدیدات نظامی علیه این کشور اعلام می‌داریم.

 حمایت جنبش چپ انقلابی اکوادور از تسخیر سفارت انگلیس توسط دانشجویان

“جنبش چپ انقلابی” (MIR) اکوادور طی انتشار اعلامیه‌ای حمایت خود را از اقدام دانشجویان معترض ایرانی در مقابل سفارت انگلیس ابراز داشت.
در این اعلامیه آمده است: “جنبش چپ انقلابی” (MIR) اکوادور از طریق این اعلامیه حمایت کامل خود را از دانشجویان ایرانی در رابطه با تسخیر سفارت انگلیس در تهران و رد تحریم‌های اعمال‌شده از سوی دولت بریتانیا علیه ملت انقلابی ایران، اعلام می‌دارد.

جنبش چپ انقلابی اکوادور در ادامه اعلامیه خود آورده است: از همه سازمان‌های بین‌المللی، سازمان‌های سیاسی، اتحادیه‌های اجتماعی، فرهنگی، دانشجویی و دهقانی می‌خواهیم که از انقلاب ایران در مقابل این حمله امپریالیسم اروپایی دفاع کنند.

اقدام خودجوش دانشجویان ایرانی از سوی دیگر سازمان‌های بین‌المللی نیز مورد حمایت قرار گرفته است.

تشکل “صدای فلسطین” اندونزی متشکل از جوانان این کشور با صدور بیانیه‌ای، از حرکت دانشجویان ایرانی در تسخیر سفارت انگلیس حمایت کردند.
این تشکل اندونزیایی به عنوان بخشی از مردم این کشور، هر گونه استعماری را نفی کرده و حمایت و همبستگی خود را با اقدام انقلابی جوانان ایرانی اعلام کرده و ابراز امیدواری کرد چنین حرکات انقلابی در همه ملت‌های مستضعف تداوم یابد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: