چهارشنبه 14 دسامبر 11 | 11:05

ادامه تظاهرات ضد رژيم در بحرين

با وجود سرکوبگري رژيم آل خليفه، معترضان بار ديگر در مناطق مختلف بحرين تظاهرات برپا کرده‌اند.


تظاهرکنندگان روز سه شنبه در شهر ستره در جنوب يمن به خيابان‌ها آمدند. همچنين تظاهراتي نيز در روستاي بني جمره واقع در شمال غربي بحرين برگزار شد.

بر پايه اين گزارش، معترضان همچنين در روستاي کرزکان، ساحل غربي جزيره بحرين و روستاي دير در ساحل شمالي جزيره محرق تجمع کردند.

اين درحالي است که ده‌ها نفر، از زمان آغاز خيزش مردمي در بحرين، کشته شده و هزاران نفر نيز دستگير يا از کار خود اخراج شده‌اند.

در همين حال، حمد بن عيسي آل خليفه، پادشاه بحرين روز دوشنبه (۱۲ دسامبر) براي مذاکره با ديويد کمرون نخست وزير انگليس، به اين کشور سفر کرد.

کمرون از پادشاه بحرين خواسته است “اصلاحاتي واقعي” را در اين کشور اعمال کند. نخست وزير انگليس همچنين از حمايت اين کشور در اين رابطه خبر داد.

رژيم منامه، ۲ دسامبر، اعلام کرد که جان تيموني، رئيس پليس سابق ميامي و جاي ييتس، دستيار کميسر سابق پليس کلان شهر انگليس را براي “کمک جهت اصلاح قانون انتظامي” استخدام مي‌کند.

رژيم آل خليفه اين موضوع را چند روز بعد از گزارش کميسيون رسيدگي مستقل بحرين اعلام کرد.

اين کميسيون در گزارش سوم نوامبر خود، اعلام کرد، رژيم منامه در تلاش‌هاي خود براي سرکوب تظاهرات در بحرين، ” از خشونت افراطي شامل اعتراف گيري اجباري از بازداشت شدگان استفاده کرده است.”

پادشاه بحرين در نشست روز دوشنبه با کامرون، گفت، وي تصميم گرفته است از تمام احزاب، شامل احزاب مخالف، دعوت کند مشاوري را به دفتر وي جهت نظارت بر روند مصالحه و اصلاحات بفرستند.

با وجود اين، معترضان مخالف رژيم بحرين سه شنبه بر عزم خود مبني بر مبارزه در مسير “نهضت شهداي انقلاب” تاکيد کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: