چهارشنبه 14 دسامبر 11 | 15:15

بررسی ابتکارهای فروش کتاب در دو هفته‌نامه «مهر»

صدوسی و چهارمین شماره از دو هفته نامه «مهر» با موضوع بررسی ابتکارهای فروش کتاب منتشر شد. گزارشی از نوآوری‌های فروش کتاب در فضای مجازی هم عنوان مطلب بعدی است که در این نوشتار به فعالیت فروشگاه‌های آنلاین کتاب از جمله مورد مشخص آمازون پرداخته شده است. گزارش مراسم رونمایی کتاب «نورالدین پسر ایران»، گزارشی از انتشار و تجدید چاپ مجموعه کتاب های نادر ابراهیمی، گزارش نخستین نشست هماهنگی مجمع ناشران انقلاب اسلامی و … از دیگر مطالب مهر شماره ۱۳۴ است.


صدوسی و چهارمین شماره از دو هفته نامه «مهر» با موضوع بررسی ابتکارهای فروش کتاب منتشر شد.

در ادامه سلسله بحث‌هایی که در دو هفته نامه «مهر» در مورد مسائل مربوط به فروش کتاب شده، این بار ابتکارهای فروش کتاب در ایران و جهان بررسی شده است.

بر این اساس در ابتدای پرونده این شماره، گزارشی درباره سنت دست‌فروشی کتاب و ارائه کتاب در بازارهای روز و نقش آن در فروش کتاب با عنوان «سنتی فراموش شده» آمده است. بررسی تکنیک‌های فروش کتاب مطلب بعدی ‍‍‍‍‍پرونده است که در این نوشتار سعی شده به تکنیک‌هایی که در حوزه فروش کتاب مطرح است اشاره شود.

گزارشی از نوآوری‌های فروش کتاب در فضای مجازی هم عنوان مطلب بعدی است که در این نوشتار به فعالیت فروشگاه‌های آنلاین کتاب از جمله مورد مشخص آمازون پرداخته شده است. در ادامه هم مطلبی درباره طرح‌های ابتکاری در فروش کتاب، از جمله ایجاد سایت اختصاصی فروش کتاب، فروش کتاب‌های دست دوم و اجاره کتاب اشاره شده است.

ابتکارهای فروش کتاب در انتشارات سوره مهر مطلب تکمیلی این پرونده است که در این نوشتار به ابتکارهایی که سوره مهر در فروش کتاب در این مدت از جمله عرضه کتاب در سوپرمارکت‌ها، طرح ایجاد ویترین مدارس، اشتراک کتاب و دستگاه‌های عرضه و فروش خودکار کتاب (وندینگ) داشته، اشاره شده است.

نقد و بررسی این شماره هم به دفتر شعر «روزهای آخر آبان» از مجموعه شعر امروز سروده پانته‌آصفایی اختصاص دارد.

گزارش مراسم رونمایی کتاب «نورالدین پسر ایران»، گزارشی از انتشار و تجدید چاپ مجموعه کتاب های نادر ابراهیمی، گزارش نخستین نشست هماهنگی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، گزارش جلسه نقد و بررسی منظومه «مجلس حر بن یزید ریاحی» در سرای اهل قلم هم از دیگر مطالب مهر شماره ۱۳۴ است.

گفتنی است دو هفته نامه تخصصی کتاب «مهر» زیر نظر روابط عمومی انتشارات سوره مهر منتشر می شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: