چهارشنبه 14 دسامبر 11 | 19:59

کمپین کاپیتان شهبازی در محكوميت تحريم فروش هواپيما به ایران

کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان هواپیمای بوینگ 743 مسکو به تهران که به دلیل آسیب دیدگی هواپیما توانسته بود آن را بدون چرخ جلو در فرودگاه مهرآباد فرود آورد در یک بیانیه و کمپین جهانی خواستار محكوميت تحريم فروش هواپيماهاي مسافربری غیر نظامی به ایران شد.


به گزارش تریبون مستضعفین کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان هواپیمای بوینگ 743 مسکو به تهران که به دلیل آسیب دیدگی هواپیما توانسته بود آن را بدون چرخ جلو در فرودگاه مهرآباد فرود آورد در یک بیانیه و کمپین جهانی خواستار محكوميت تحريم فروش هواپيماهاي مسافربری غیر نظامی به ایران شد.

خلبان شهبازی که این بیانیه را در سایت شخصی خود منتشر کرده است از كليه دوستداران، علاقه مندان و همراهان خود خواسته است این بیانیه را امضاء کنند.

متن این بیانیه به این شرح است:

به نام ایزد منان

ضمن عرض سلام و درود به شما انسان دوستان و سازمانهاي حقوق بشر درسراسر جهان و هموطنان ايراني سرفراز در داخل و خارج از ايران خصوصا كليه دوستاران ، علاقه مندان و همراهان عزیزم

در حمايت ازتقاضاي اينجانب، درجـهت شكستن تحريم فروش هواپيماهاي مسافربري غیرنظامی و قطعات آن، ضمن محكوم كردن تمام بيانيه ها و دستورات صادره از طرف مراجع و مقامات سياسي در هر نقطه از جهان، دعوت مي نمایم با امضا، تائيد و حمايت از اين درخواست، كليه تحريم هاي موجود در فروش هواپيماهاي مسافربري و قطـعات آن را محكوم نماييد.

چه بسيار هواپيماهاي مسافربري كه در اثر فرسودگي و كـمبود قطعات ضروري در پهنه آسمانها دچارنقص فني شدند. و چه بسيارا نسانهاي بيگناه و به دور از سياست كه جان باختند، و چه بسيار خانواده هائي كه ناخواسته قرباني اين بازي سياست جهانی شوم شدند، و چه بسيار ايرانياني كه هنوز هم داغدار اين حوادث ناگوارند، به اميد روزهاي شيرينی که پايان روزهاي تلخ باشد.

بدينوسيله صميمانه و خاضعانه از تمام مردم دنيا خواستارم مرا در راستاي لغو اين تحريم ناجوانمردانه در مورد هواپيماهاي مسافربري ياري دهند كه خداي مهربان همواره حافظ و پشتيبان حق طلبان است.

مباد انروز كه چشم دنيا به روي انسانيت بسته بماند، مباد انروز كه سياست جان ستاند، مباد انروز كه لشكر سواره بر مردم پياده بتازد، باشد كه با شكستن اين تحريم ناجوانمردانه بر لبان كودكان معصوم و منتظر، پدر و يا مادران نگران لبخندي بشكفد.

با احترام و ارادت
خلبان هوشنگ شهبازی

لازم به ذکر است کسانی که می‌خواهند این بیاینه را امضا کنند می‌توانند به سایت شخصی خلبان شهبازی مراجع کنند.

  1. هادی
    3 ژانویه 2012

    جناب کاپیتان شهبازی با همه ارادتی که برای شما قائل هستم به نظرم شما دارید راه رو اشتباه میرید. درسته که آمریکا و کشورهای وابسته به اون کشور ما رو تحریم کرده و مانع خرید هواپیماهای نو میشوند ولی این به این معنی نیست که امنیت پروازها فقط و فقط به خاطر تحریم به خطر افتاده! دلیل این امر بسیار واضح و روشن است. اگر تحریم هواپیما ها و قطعات آن باعث بروز مشکل شده است بنده به عنوان یکی از خلبانان ایران ایر از تمام مردم ایران فقط یک سوال دارم و خواهشمندم که به آن توجه کنند و آن این است: چطور در شرایط تحریم شرکتی مثل آسمان که در برابر تجهیزات و امکانات شرکت هواپیمایی ایران ایر بسیار عقبتر است توانسته با مدیریت و درایت مسوولین خود هواپیمای ایرباس 340 که یکی از بزرگترین هواپیماهای حاضر در پهنه آسمانهاست را خریداری کند ولی ما نتوانسته ایم فکری به حال بوئینگهای 727 سی و پنج ساله خود بکنیم؟؟!!! چطور شرکت هواپیمایی ساها که متعلق به ارتش است توانسته است هواپیماهای ایرباس 600-300 که از بهترین هواپیماهای ایرباس می باشند خریداری کند ولی ایران ایر نتوانسته؟!!! اگر تحریم آنطور که تبلیغ می شود وجود دارد یک واحد نظامی مثل شرکت هواپیمایی ساها در اولویت تحریم است تا شرکتی مثل ایران ایر که یک شرکت صرفا مسافربری است. به نظر بنده عدم لیاقت و شایستگی باعث شده به بهانه تحریم مسوولین امر از خرید هواپیماهای مناسب برای شرکت ایران ایر سر باز بزنند و این سپری شده است تا بی کفایتی خود را در پشت آن پنهان کنند. به این دلیل است که بنده می گویم در صحبتهای خود تجدید نظر کنید در آخر می گویم جان مردم ایران عزیزتر و قیمتی تر از آن است که با آن بازی کنیم امیدوارم کسی به فکر بیفتد تا کاری کند و گرنه باید باز هم شاهد این فجایع باشیم

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: