دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
پنج‌شنبه 15 دسامبر 11 | 12:11

دستگيري بيش از پنج هزار معترض جنبش اشغال

بر اساس يک گزارش، پليس امريکا ظرف ۳ ماه گذشته بيش از ۵ هزار نفر از مردمي که در اعتراضات عليه نظام سرمايه‌داري در سراسر اين کشور شرکت کرده‎اند را دستگير کرده است.


بر اساس گزارش گروه مرتبط با اشغال سنت پترزبورگ از ايالت فلوريدا موسوم به “سنت پترزبورگ براي صلح”، تا ۱۲ دسامبر، ۵ هزار و ۴۲۵ نفر از معترضان جنبش تصرف در ۹۴ شهر در سراسر امريکا از سوي پليس دستگير شده‌اند.

اين گروه مي‌گويد که صرفا به پيگيري آمار “دستگيرشدگاني که بازداشت‌اشان تاييد شده” پرداخته است.

اين گروه افزود، فهرست ارائه شده نشان‌دهنده “تعداد کلي دستگيرشدگان اعتراضات جنبش تصرف است که به طور مداوم از زمان آغاز جنبش تصرف وال استريت (در ماه سپتامبر) در سراسر امريکا دستگير شده‌اند.”

وب سايت شبکه خبري امريکايي “ديلي کالر” روز سه‌شنبه (۱۳ دسامبر، ۲۲ آذر) اعلام کرد، بالاترين تعداد دستگيرشدگان به ترتيب به لس آنجلس، نيويورک سيتي، توکسون و شيکاگو اختصاص داشته است.

تظاهرات مردم امريکا موسوم به “وال استريت را اشغال کنيد” از ۲۶ شهريور (۱۷ سپتامبر) در نيويورک و در اعتراض به “طمع شرکت‌هاي بزرگ” و گسترش فساد در سطوح بالا، فقر و نابرابري اجتماعي در امريکا و همچنين نفوذ شرکت‌هاي بزرگ در سياست‌هاي اين کشور آغاز شد.

طي چند هفته گذشته، پليس امريکا در شهرهاي سراسر اين کشور با حمله به معترضان و دستگيري ده‌ها نفر از آنان، اقدام به جمع‌آوري اردوگاه‌هاي جنبش تصرف کرده است.

با وجود سرکوب‌هاي پليس و بازداشت معترضان، دامنه جنبش وال استريت به شهرهاي ديگر امريکا و همچنين به ديگر کشورهاي جهان از جمله استراليا، انگليس، آلمان، ايتاليا، اسپانيا، ايرلند و پرتغال نيز رسيده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: