پنج‌شنبه 15 دسامبر 11 | 13:10

هزاران عراقی خروج آمریکا را جشن گرفتند

مردم عراق در فلوجه خروج نظامیان آمریکایی از این شهر را با آتش زدن پرچم آمریکا جشن گرفتند و با تاریخی توصیف کردن این روز، تاکید کردند: دیگر آمریکایی‌ها را نمی‌بینیم. اینها ما را یاد جنگ و ویرانی می‌اندازند.


هزاران عراقی روز گذشته در شهر فلوجه، خروج آمریکایی‌ها از شهر و کشورشان را با آتش زدن پرچم این کشور جشن گرفتند و یاد شهدای این شهر را گرامی داشتند.

خبرگزاری رویترز اعلام کرد: هزاران عراقی پرچم آمریکا را در خیابان‌های فلوجه در غرب عراق آتش زدند و خروج نظامیان آمریکایی از شهر و کشورشان را جشن گرفتند.

یک پایگاه خبری عراقی نیز اعلام کرد که مردم در این مراسم پرچم رژیم صهیونیستی و پرچم عراق در زمان صدام را نیز به آتش کشیدند.

بنا بر این گزارش، بیش از سه هزار عراقی با در دست داشتن پرچم کشورشان، پلاکاردهایی در دست گرفتند که روی آن نوشته شده بود «فلوجه شهر مقاوم» و با اهتزار در آوردن تصاویری از شهدای شهرشان به آنان ادای احترام کردند.

رویترز تصریح کرد: برخی از مردم در این مراسم و در جشن خروج آمریکایی‌ها، پرچم آمریکا را آتش زدند.

ضابی العرسان معاون استاندار الانبار خطاب به مردم، این روز را روزی تاریخی برای شهر فلوجه توصیف کرد و از آنان خواست تا به کسانی که در این شهر خون خود را برای حفظ میهنشان داده‌اند، افتخار کنند.

فلوجه یکی از شهرهای اصلی استان الانبار در غرب عراق است که به گفته رویترز، صدها عراقی از زمان اشغال عراق در سال 2003 به دست آمریکا، در آن کشته شده‌اند.

تاکنون هزاران نظامی آمریکایی خاک عراق را ترک کرده‌اند و باقی‌مانده آنان طبق توافق امنیتی بغداد-واشنگتن باید تا آخر سال میلادی جاری (تا دو هفته دیگر) که تعداد آنان اکنون حدود 5500 نفر است، خاک عراق را ترک کنند.

احمد جاسم (30 ساله) راننده تاکسی در شهر فلوجه به رویترز گفت: ما خیلی از رفتن آمریکایی‌ها از عراق خوشحالیم. ما الان می‌توانیم طعم آزادی و استقلال را بچشم. ما دیگر آمریکایی‌ها را نمی‌بینیم. اینها ما را یاد جنگ و ویرانی می‌اندازند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: