شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۲۵ آذر ۹۰ | ۱۲:۳۹

بيش از ۱۴۶ ميليون فقير در امريکا

بر پايه گزارشي از اداره آمار امريکا، تقريبا از هر دو امريکايي، يک نفر اکنون در اين کشور فقير محسوب شده يا در قشر افراد کم درآمد قرار مي‌گيرد.


به گزارش روز پنج شنبه (۲۴ آذر، ۱۵ دسامبر) آسوشيتد پرس، بر پايه برآورد تکميلي اداره آمار امريکا، بيش از ۹۷ ميليون امريکايي درآمدي پايين دارند، که اين درآمد بين ۱۰۰ تا ۱۹۹ درصد خط فقر محسوب مي‌شود.

همچنين ۴۹.۱ ميليون امريکايي نيز زير خط فقر زندگي مي‌کنند که اين بدين معني است، ۱۴۶.۴ ميليون امريکايي يا به عبارت ديگر ۴۸ درصد از مردم امريکا فقير هستند يا درآمد پاييني دارند.

در روش جديد اندازه گيري ميزان فقر، هزينه‌هاي درماني، رفت و آمد و ديگر مخارج زندگي در نظر گرفته شده‌ است. اين روش محاسبه، تعداد افرادي را که زير ۲۰۰ درصد خط فقر هستند، از ۱۰۴ ميليون نفر (از هر سه امريکايي يک نفر) که در ماه سپتامبر اعلام شده بود، به ۱۴۶ ميليون نفر افزايش داد.

اطلاعات جديد همچنين نشان مي‌دهد فقير يا کم درآمد بودن کودکان محتمل‌تر از ديگر افراد در امريکا است و بعد از کودکان، افراد سال‌خورده بالاي ۶۵ سال قرار دارند.

از سوي ديگر، هيسپانيک‌ها (افرادي که اصليت‌آن‌ها از کشورهاي امريکاي لاتين است) با ۷۳ درصد، در صدر فهرست افراد فقير قرار دارند و بعد از آن‌ها نيز به ترتيب سياهپوستان، آسيايي‌ها و سفيد پوستان غيراسپانيولي قرار دارند.

در ميان خانواده‌هايي که درآمد پاييني دارند، يک سوم آن‌ها فقير محسوب شده و باقي – ۶.۹ ميليون خانواده- درآمدي تنها کمي بالاتر از خط فقر دارند.

بحران اقتصادي در امريکا در سال ۲۰۰۷ ميلادي آغاز شد. بعد از گذشت بيش از يک سال از پايان رسمي اين بحران در سال ۲۰۰۹، نرخ بيکاري در امريکا همچنان بالاي ۹ درصد است و نرخ فقر نيز از ۱۴.۳ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۱۵.۳ درصد در سال ۲۰۱۰ رسيد.

تحليل‌گران مي‌گويند، “توزيع به شدت نابرابر ثروت” در امريکا قشري را در اين کشور بوجود آورده است که بيشتر سرمايه‌ها و ثروت را در دست دارند.

جنبش موسوم به “وال استريت را تصرف کنيد”، ۱۷ سپتامبر، هنگامي که گروهي از مردم منطقه تجاري نيويورک را اشغال کردند، آغاز شد. تظاهرکنندگان امريکايي در اعتراض به موارد متعددي از جمله جنگ‌هاي اين کشور در خاورميانه، بحران مالي امريکا، فقر فزاينده، افزايش بيکاري و درآمدهاي بالا براي مقامات وال استريت، در مرکز تجاري نيويورک تجمع کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: