پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹
شنبه ۲۶ آذر ۹۰ | ۱۴:۴۵
نوری المالکی:

تصمیم اخراج منافقین بلاتغییر است

نخست وزیر عراق امروز ضمن جنایتکار توصیف کردن گروهک تروریستی منافقین اعلام کرد که تصمیم این کشور برای اخراج منافقین بلاتغییر است.


نوری المالکی اظهار داشت: تصمیم دولت عراق برای اخراج گروهک منافقین از خاک این کشور بلاتغییر است.

وی ضمن تروریستی خواندن گروهک منافقین و در راه بازگشت از آمریکا به عراق گفت: دولت عراق هرگز از اخراج منافقین عدول نخواهد کرد به ویژه اینکه این افراد از ورود “مارتین کوبلر” نماینده سازمان ملل متحد به اردوگاه اشرف ممانعت کردند.

مالکی با بیان این مطلب افزود: منافقین طرح سازمان ملل را رد کردند و این یعنی اینکه آنها یک گروه جنایتکار هستند و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین گروهی در کشورمان باقی بماند.

اردوگاه اشرف که اخیرا به “عراق جدید” تغییر نام داده، در استان دیاله عراق حدود 3500 نفر از اعضای گروهک تروریستی منافقین را در خود جای داده است. گروهک تروریستی منافقین از دهه هشتاد پادگان نظامی اشرف دراستان دیاله (57 کیلومتری شمال شرق بغداد ) را به عنوان مقر خود برگزید.

دولت عراق پرونده امنیتی این اردوگاه را اوایل سال 2009 از نظامیان آمریکایی تحویل گرفت و نیروی امنیتی ویژه ای برای حمایت از این اردوگاه تشکیل داد؛ دولت عراق اخیرا برای خروج اعضای این گروهک تروریستی از خاک این کشور تا پایان سال جاری میلادی ضرب الاجل تعیین کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: