شنبه 17 دسامبر 11 | 14:30

جنبش اشغال: به اعتصاب غذا بپيونديد

فعالان جنبش اشغال وال‌استريت از حاميان خود دعوت کرده‌اند براي ابراز خشم و اعتراض عليه “خشونت‌هاي پليس” اعتصاب غذا برگزار کنند.


جنبش اشغال وال استريت در تارنماي خود (www.Occupywallst.org)اعلام کرد، تظاهرکنندگان جنبش تصرف که براي سيزدهمين روز در اعتصاب غذا به سر مي‌برند از مردم امريکا خواسته‌اند به مدت ۲۴ ساعت به اعتصاب غذاي ان‌ها بپيوندند.

تظاهرکنندگان جنبش اشغال مي‌گويند، سرکوب‌ها و خشونت‌هاي پليس براي جلوگيري از اعتراضات، معترضان را از حق آزادي بيان و برگزاري آزادانه تجمعات محروم مي‌کند.

اعتصاب‌کنندگان از شرکت‌کنندگان دعوت کرده‌اند با پيوستن به اين اعتصاب ملي از همه فعالان جنبش اشغال که از محل تحصن اخراج شده‌اند و همه کساني که در سراسر جهان در اعتصاب غذا به‌سر مي‌برند “ياد کنند.”

تظاهرکنندگان محوطه روبه‌روي کليسا ترينيتي وال استريت را به عنوان محل جديد براي از سرگيري تحصن خود اعلام کردند. سازمان‌دهندگان مي‌گويند در صورت بازداشت تظاهرکنندگان اعتصاب‌ در زندان ادامه خواهد داشت.

اعتصاب غذاي تظاهرکنندگان جنبش اشغال وال استريت در پي تخريب محل تحصن آن‌ها در پارک زاکوتي نيورورک به دست پليس اين شهر آغاز شده است.

اين در حالي است که پليس امريکا همچنان محل تحصن تظاهرکنندگان را تخريب و آنان را بازداشت مي‌کند.

تظاهرات مردم امريکا موسوم به “وال استريت را اشغال کنيد” از ۲۶ شهريور (۱۷ سپتامبر) در نيويورک و در اعتراض به “طمع شرکت‌هاي بزرگ” و گسترش فساد در سطوح بالا، فقر و نابرابري اجتماعي در امريکا و همچنين نفوذ شرکت‌هاي بزرگ در سياست‌هاي اين کشور آغاز شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: