شنبه 17 دسامبر 11 | 14:15
جمعه خونین بحرین

حمله مزدوران آل‌‌خلیفه با چاقو به مردم

روز گذشته را باید “جمعه خونین” بحرین نامید،‌چراکه مزدوارن آل‌خلیفه به غیر از شلیک‌ گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک‌اور و سمی با استفاده از چاقو و کارد و هر چیز برنده به تظاهرات‌کنندگان بحرینی حمله کرده و حتی از تکه تکه کردن پیکر مجروحان دریغ نکردند.


کشور بحرین در حالی روز گذشته سالگرد استقلال ملی خود را جشن گرفت که بسیاری از روستاهای آن به شدیدترین شکل ممکن و در نقض حقوقی آشکار توسط نیروهای امنیتی و نظامی آل‌خلیفه سرکوب شدند.

* شهادت یک جوان بحرینی و بازداشت توهین‌آمیز یک شهروند زن

تظاهرات‌های دو روز گذشته بحرین (پنج‌شنبه و جمعه) با زیر گرفتن جوان 21 ساله بحرینی و به شهادت رسیدن وی در اثر شدت جراحات وارده و خونریز‌های شدید و بازداشت توهین‌آمیز یک شهروند زن بحرینی به نام “زینب الخواجه”، فرزند “ابراهیم الخواجه” حقوقدان دربند رژیم آل‌خلیفه و حمله با گازهای سمی و اشک‌آور به تجمع زنان بحرینی در یک فروشگاه که ده‌ها مجروح به دلیل استنشاق گازهای اشک‌آور و سمی از خود برجای گذاشت،‌ همراه بود.

* ممانعت از تحویل دادن پیکر شهید “عباس القصاب”

این درحالی است که “فاضل عباس”، دبیرکل تجمع دمکراتیک بحرین اعلام کرد که رژیم آل‌خلیفه از تحویل دادن پیکر شهید “عباس القصاب” به خانواده‌اش امتناع می‌کند و به شدت اهالی روستای “ابو صبیع” را که برای تشییع پیکر وی تجمع کرده بودند، سرکوب نمود.
این درحالی است که بازداشت توهین آمیز “زینب الخواجه” که گوشه‌هایی از آن از رسانه‌های مختلف منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای پخش شد، با اعتراض بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای مدافع حقوق بشر مواجه مواجه بود.

* روز خونین الشاخوره

درگیری نیروهای امنیتی بحرین روز گذشته به منطقه ابو صبیع منتهی نشد،‌ بلکه گستره آن تا منطقه “الشاخوره”،‌ در غرب منامه پایتخت بحرین ادامه یافت. نیروهای نظامی و امنیتی آل‌خلیفه در این منطقه صرف نظر از شلیک‌ گازهای اشک‌آور و سمی و گلوله‌های پلاستیکی با چاقو و اشیاء برنده به تظاهرات‌کنندگان بحرینی حمله‌ور شدند که در اثر آن ده‌ها نفر مجروح شدند.

* عدم امکان کمک به مجروحان

و درحالی‌که حال 18 نفر از مجروحان به دلیل شدت جراحات وارده وخیم گزارش می‌شد، به دلیل بسته شدن خیابان‌های منتهی به بیمارستان السلیمانیه عملا امکان رساندن آنها به بیمارستان وجود نداشت، علاوه بر این‌که بیم از بازداشت آنها در بیمارستان سلیمانیه نیز می‌رفت.

* بیانیه درخواست کمک جمعیت “الوفاق” از جامعه جهانی

به همین منظور جمعیت “الوفاق” به نام ملت بحرین در ساعت 6 و نیم بعد از ظهر گذشته مصادف با 16 دسامبر که مصادف با روز ملی در بحرین بود، از جهانیان درخواست کمک و یاری کرد و در بیانیه منتشره خود از جامعه جهانی خواست به کمک فرزندان بحرین بشتابند که غرق در خون در خیابان‌ها بر زمین افتاده و امکان یاری و کمک به آنها نیست.

الوفاق در بیانیه خود تاکید کرد که آنها در بحرین اتفاق می‌افتد، جنایتی در حق بشریت است و مزدوران آل‌خلیفه از هیچ سلاحی حتی سلاح‌های سرد برای قتل و کشتار ملت بحرین و تکه تکه کردن اجساد فرزندان این کشور فروگذاری نمی‌کنند.

همچنین این جمعیت معارض بحرینی مناطق الشاخورة، أبو صیبع، بنی جمرة، الدراز، کرانة و بوری را به شدت سرکوب کرده‌اند و حتی به خانه‌های شهروندان بحرینی نیز حمله و آن را غارت کرده‌اند و تمام این‌ها در برابر دیدگان جامعه بین المللی و سکوت آنها در حال وقوع است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: