شنبه 17 دسامبر 11 | 14:00

راهپیمایی سوری‌ها در حمایت از اسد

مردم سوریه در چندین استان از جمله دمشق و حلب دو شهر بزرگ و مهم سوریه در حمایت از نظام و رئیس جمهوری خود راهپیمایی کردند.


جمعیت‌های بزرگی از مردم سوریه در چندین شهر از استان‌های این کشور در حمایت از نظام کشور خود به خیابان‌ها آمدند و علیه دخالت‌های خارجی در کشورشان شعار دادند.

به گزارش شام پرس، مردم دمشق در میدان السبع بحرات و الحجاز و در سعدالله الجابری در استان حلب تجمع کردند و با تاکید بر وحدت ملی و استقلال کشور خود در اتخاذ تصمیم‌گیری‌های ملی، علیه هرگونه دخالت در امور داخلی کشور خود شعار دادند.

در استان طرطوس نیز جمعیت بزرگی از مردم به بلوار ساحلی این شهر آمدند و با شعار «نمی‌بخشیم، فراموش نمی‌کنیم [آنان را که علیه سوریه توطئه می‌کنند]» علیه دخالت‌های خارجی شعار دادند.

همچنین مردم در منطقه الدریکیش و روستای مجاور آن در استان طرطوس به میدان اصلی در دریکیش آمدند و با تجمع خود در حی القصور در بانیاس دخالت کشورهای غربی و برخی کشورهای عربی در امور داخلی سوریه را محکوم کردند.

در استان حسکه، مردم شهر المالکیه به میدان اصلی شهر آمدند و با حمایت از وحدت ملی کشور و نظام سوریه و اصلاحات بشار اسد علیه مداخله خارجی شعار دادند.

در استان السویداء نیز مردم به میدان شهدا در روستای مفعله آمدند و با تاکید بر وحدت ملی سوریه از استقلال سیاسی کشورشان حمایت کردند.

در حمص نیز که شاهد درگیری شدید گروهک‌های مسلح با نیروهای ارتش سوریه است، جمعی از مردم این استان در حی عکرمه و روستای خربه التین به خیابان آمدند و علیه دخالت بیگانگان شعار سر دادند و از اصلاحات سیاسی بشار اسد حمایت کردند.

سوریه از ماه مارس گذشته به دلیل فعالیت گروهک‌های مسلحی که از جانب کشورهای غربی و برخی کشورهای عربی حمایت می‌شوند ناآرام شده است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: