شنبه 17 دسامبر 11 | 15:45

گزارش‌تصویری: بیلبوردهای عاشورا در لندن

روی یکی از این بیلبورها به نقل از یک کشیش مسیحی آمده است: «اگر امام حسین (ع) به ما تعلق داشت در هر قسمت زمین برایش یک پرچم و مناره برافراشته می کردیم و مردم را به مسیحیت دعوت می کردیم.»


چندین بیلبورد در لندن به جملاتی در مورد شخصیت امام حسین (ع) از گفته افراد معروف غیر مسلمان اختصاص داده شده است.

در این ایام سال همه ما از طبقات مختلف اجتماع به خاطر زنده نگه داشتن حقیقت و ارزشهای معنوی بشری در مراسم عزاداری امام حسین (ع) شرکت می کنیم. این عزاداری ها نشان از یک واقعیت و حقیقت محض است که ما در طول مدت ایام عزاداری شاهد یک همبستگی و اتحاد بزرگی بین تمام مردم هستیم.
همچنین ما در طول تاریخ شاهد نظر مثبت اشخاص معروف غیر مسلمان در رابطه با امام حسین(ع) بوده و هستیم. مانند بیلبوردهای که از جملات این افراد در مورد شخصیت امام حسین(ع) بیان شده است.

کشیش مسیحی- آنتونیو بارا
«اگر امام حسین (ع) به ما تعلق داشت در هر قسمت زمین برایش یک پرچم و مناره برافراشته می کردیم و مردم را به مسیحیت دعوت می کردیم»

 

چارلز دیکنز – رمان نویس انگلیسی
«اگر حسین (ع) برای خواسته های دنیوی خویش جنگیده بود، من نمی فهمم چرا خواهر، همسر و فرزندانش را همراه خود برد. این نشان دهنده آن است که او فقط برای اسلام فداکاری کرده است»

 

توماس کارلایل- تاریخدان مشهور اسکاتلندی
«پیروزی حسین (ع)، با آنکه در اقلیت بود، مرا شگفت زده کرده است»

 

گاندی
«پیشرفت اسلام، متکی به شمشیر نبوده است، بلکه به فداکاری والای حسین(ع) بدست آمده است. من از او یاد گرفتم چطور پیروز شوم درحالی که مظلوم ستمدیده هستم»

  1. م.ح
    18 دسامبر 2011

    گویا وقتی به آدرس سایت زیر این بیلبوردهای لندنی مراجعه می کنید، با گروهی مواجه می شوید که هم و غمشان معرفی قمه زنی و تبلیغ آن است. این گروه های شیعی تلاش زیادی در جلب توجه ایرانیان و خارجی ها دارند و مذهب تشیع را به شکل صحیح معرفی نمی کنند. به نظرم این مسئله در بازنشر خبر توسط شما باید مورد نظر قرار داشته باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: