چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۷ آذر ۹۰ | ۱۰:۱۵
سخنگوی اخوان‌المسلمون

همکاری با ایران در تمامی زمینه‌ها

دسخنگوی جماعت اخوان‌المسلمون مصر بر ضرورت همکاری این کشور با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه‌ها تاکید کرد و گفت: قاهره هرگز اجازه تداوم محاصره غزه را نخواهد داد و در توافقات صادرات گاز به اسرائیل نیز تجدید نظر می‌کند.


دکتر”محمود غزلان” در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قاهره ضمن محکوم کردن اقدام شهرک‌نشینان صهیونیست در ‌آتش زدن مساجد تاکید کرد که شهرک‌نشینان از سوی دولت تروریستی اسرائیل حمایت می‌شوند.

رژیم مبارک عرصه را بر مردم غزه تنگ کرده بود

غزلان تصریح کرد : مردم فلسطین از شورای نظامی مصر درخواست کرده‌اند که محاصره غزه را به طور کامل بشکند و منطقه آزاد تجاری بین مصر و غزه ایجاد شود.
وی افزود: رژیم حسنی مبارک عرصه را بر فلسطینیان تنگ کرده و با مردم غزه همانند صهیونیست‌ها رفتار می‌کرد و موانع دشواری بر سر راه آنها قرار می‌داد.
وی از سکوت رژیم مبارک در قبال جنایت‌های رژیم اشغالگر علیه مردم غزه به شدت انتقاد و تاکید کرد که اخوان‌المسلمون و ملت مصر مخالفت هر گونه تجاوز صهیونیست‌ها علیه مردم غزه هستند.

تجدیدنظر در سیاست‌های حقیرانه رژیم سابق مصر

سخنگوی جماعت اخوان‌المسلمون همچنین تاکید کرد که این جماعت به طور ریشه‌ای در سیاست‌های رژیم مخلوع مبارک که تابع و وابسته حقیر سیاست‌های آمریکایی-صهیونیستی بود، بازنگری خواهد کرد.
وی افزود: ما باید استقلال داخلی خود را حفظ کرده و نباید به آمریکا و اسرائیل وابسته باشیم.
وی همچنین متذکر شد که اخوان‌المسلمون به تعامل با واشنگتن و همه کشورهای جهان تمایل دارد اما باید این تعامل بر اساس احترام متقابل و عدم پذیرش کمک‌های سیاسی یا دخالت‌ در امور داخلی ما باشد.

ضرورت تجدید نظر در توافقات صادرات گاز به اسرائیل

غزلان همچنین اظهار داشت که همه کشورها حق دارند در توافقات امضا شده فیمابین تجدید نظر کنند و برای اینکه توافقات مورد قبول واقع شود باید چندین شرط را دارا باشد که مهم‌ترین آن رضایت مردمی و عادلانه بودن توافقنامه‌هاست به گونه‌ای که دو طرف آن را محترم بشمارند.
وی اضافه کرد که اخوان‌المسلمون به توافقاتی که در آن شرط و شروط باشد راضی نمی‌شود؛ ورود به صحرای سیناء برای ارتش مصر و ایجاد فرودگاه‌های نظامی و غیرنظامی در آن ممنوع است در حالی که صهیونیست‌ها بدون هیچ شرط و قید و بندی به آن وارد می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه توافقنامه صلح در پارلمان مصر جهت بررسی و تعدیل آن مطرح خواهد شد، تاکید کرد: در توافقنامه‌های صادرات گاز به رژیم صهیونیستی تجدید نظر خواهد شد زیرا جایز نیست که ابتدا گاز به اسرائیل فروخته شود و سپس ما از خارج خریداری کنیم!!

لزوم داشتن ارتباط با ایران اسلامی در تمامی زمینه‌ها

غزلان درباره روابط مصر و ایران پس از انقلاب مصر نیز تصریح کرد: ایران یک کشور اسلامی است و باید همکاری در تمامی زمینه‌های اقتصادی، آموزشی، سیاسی و فرهنگی با آن وجود داشته باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: