شنبه 12 ژوئن 10 | 16:36

جزئیات تازه درباره شکنجه شهرام امیری و فیلم او

يك منبع آگاه در گفتگو با فارس درباره ربایش شهرام امیری و فیلمهای منتشر شده از وی به زاویه های جدیدی از این ماجرا اشاره کرد. وی گفت: آنچه كه با دستپاچگي توسط امريكاييها تهيه شده، مويد نظرات جمهوري اسلامي مبني بر انتقال اميري به آمريكاست و آنها نمي‌توانند منكر ربايش او شوند كه سندي بر اقدام تروريستي آمريكا با همكاري دستگاه امنيتي سعودي است. نحوه ربايش شهروند ايراني: از مقابل محل اقامت يك روز صبح كه آقاي اميري عازم زيارت خانه خدا بوده يك ون سفيدرنگ در مقابل هتل محل اقامت او توقف كرده و چند نفر به زبان فارسي به آقاي اميري مي‌گويند كه …


يك منبع آگاه در گفتگو با فارس درباره ربایش شهرام امیری و فیلمهای منتشر شده از وی به زاویه های جدیدی از این ماجرا اشاره کرد. وی گفت: آنچه كه با دستپاچگي توسط امريكاييها تهيه شده، مويد نظرات جمهوري اسلامي مبني بر انتقال اميري به آمريكاست و آنها نمي‌توانند منكر ربايش او شوند كه سندي بر اقدام تروريستي آمريكا با همكاري دستگاه امنيتي سعودي است.

شناسایی اولیه شهرام امیری

شهرام اميري يكي از پژوهشگران دانشگاه مالك اشتر بود كه براي زيارت خانه خدا خردادماه سال 88 عازم كشور عربستان شد. در زمان ورود اميري به فرودگاه جده و كنترل پاسپورت، در یک گفتگوی غیر عادی از وي سوال مي‌شود كه شغلت چيست؟ او پاسخ مي‌دهد كه فعاليت دانشگاهي دارم. مجددا يك افسر سعودي سوال مي‌كند كه آيا نظامي هستي؟ اميري پاسخ مي‌دهد كه خير. من يك پژوهشگر دانشگاهي هستم. حتي يك نفر در فرودگاه او را صدا مي‌كند و با واكنش او مطمئن مي‌شوند شناسايي آقاي اميري درست بوده و آنها منتظرش بوده‌اند.

نحوه ربايش شهروند ايراني از مقابل محل اقامت

“يك روز صبح كه آقاي اميري عازم زيارت خانه خدا بوده يك ون سفيدرنگ در مقابل هتل محل اقامت او توقف كرده و چند نفر به زبان فارسي (كه بعدا مشخص مي‌شود از عوامل همكار با سيا و دستگاه اطلاعاتي سعودي بوده‌اند) به آقاي اميري مي‌گويند كه ما از يك كاروان ديگر بوده و هم اكنون عازم خانه خدا هستيم. “پس از نزديكي شهرام اميري به اين خودروي ون، آنها با تهديد اسلحه، او را سوار ماشين كرده و مي‌ربايند. پس از تزريق يك آمپول، او را سوار يك هواپيماي غول پيكر امريكايي كرده و راهي ايالت آريزونا مي‌شوند.

2 خواسته مهم آمريكا از اميري و تهديد تحويل او به موساد

اين مقام آگاه با تشريح شكنجه‌هاي شديد روحي و ساير فشارها به وی طي 8 ماه گذشته افزود: اطلاعات غلطي به سيا منتقل شده كه اميري در فعاليتهاي هسته‌اي ايران مشاركت داشته و مي‌توانسته اطلاعات خوبي به آنها بدهد اما پس از به کار گیری روشهاي مختلف بازجويي و حتي توسل به دستگاههاي دروغ‌سنج، مطمئن مي‌شوند كه او هيچگونه ارتباطي با مسائل هسته‌اي ايران ندارد. در مرحله بعد آنها از اين شهروند ايراني مي خواهند تا اولا اعلام كند كه شخصا به آمريكا پناهنده شده و ثانيا فردي مطلع از برنامه‌هاي هسته‌اي ايران بوده و رويكرد اين فعاليتهاي هسته‌اي، نظامي است. اما او تمام پيشنهادات مالي و امتيازات ارائه شده را رد مي‌كند. در مرحله بعدي براي تحت فشار گذاشتن شهرام اميري، او را تهديد مي‌كنند كه تحويل موساد خواهد شد و شديدترين و بيرحمانه ترين شكنجه‌ها را بر او پياده مي‌كنند و ديگر اثري از سرنوشت او پيدا نخواهد شد اما اميري باز هم مقاومت مي‌كند و اطلاعات دروغين آمريكا را بيان نمي كند.

علت تغيير وضع ظاهري اميري

وي تصريح كرد: بحمدالله موفق شديم با كمك خداوند، شرايط خاصي را ايجاد كنيم و اطلاعات بسيار خوبي را به دست بياوريم كه نوار اول آن از شبكه اول پخش شد. ايشان در آن نوار بخشي از مهمترين مطالب را بيان كرد و موضوعاتي چون همكاري امريكا و دستگاه اطلاعاتي سعودي در ربايش او، فشار براي بيان اطلاعات كذب درباره فعاليت هسته‌اي ايران و … را مورد اشاره قرار داد. پس از پخش اين نوار آمريكاييها فشار مضاعفي را روي ايشان وارد كردند تا رسما اعلام كند كه پناهنده سياسي شده‌ است.
شهرام اميري به خاطر همين فشارها و شکنجه ها دچار بيماري اعصاب و روان شده و اضافه وزني كه طي اين ماهها پيدا كرده به خاطر استفاده از داروهاي آرام بخش و تسكين دهنده اعصاب و روان است.

اضطراب و فشار بر اميري در فيلم دوم مشهود است

در همان فيلم دوم نيز كاملا مشخص است كه او بسيار مضطرب و نگران است و با نگاه به يك صفحه، جملاتي را قرائت مي‌كند. اين صفحه يك “ال سي دي “است كه در همان مصاحبه نيز اميري بخشهاي زيادي از جملات نوشته شده را نمي‌پذيرد. به خاطر رسوايي آمريكاييها در انتشار فيلم از رسانه ملي، آنها سراسيمه فيلم دوم را پخش كردند.
اين فيلم فضاحت بيشتري براي آمريكاست. آنچه كه با دستپاچگي توسط امريكاييها تهيه شده، مويد نظرات جمهوري اسلامي مبني بر انتقال اميري به آمريكاست و آنها نمي‌تواننند منكر ربايش او شوند كه سندي بر اقدام تروريستي آمريكا با همكاري دستگاه امنيتي سعودي است.

آمريكا به دنبال تهيه يك فيلم ديگر است

هم‌اكنون نيز آمريكا به دنبال تهيه يك فيلم ديگر است. وي شديدا تحت فشار است تا درباره فيلم اول (كه از سيماي جمهوري اسلامي منتشر شد) توضيحات مد نظر سيا را بدهد و بگويد كه خانواده‌اش در ايران گروگان گرفته شده‌اند تا وي مطالبي را بيان كند!

وي در ادامه اطمينان داد كه مسئولان ايراني به طور جدي پيگير سرنوشت شهروندان كشورمان هستند و هم اكنون نيز جدي‌تر اين موضوع را پيگيري خواهند كرد.همچنین اطلاعات و اسناد ديگري نيز در اختيار مسئولان كشورمان است كه در روزهاي آينده و و در صورت نياز، به اطلاع مردم كشورمان خواهد رسيد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.