یکشنبه 18 دسامبر 11 | 18:09

ناگفته‎های مجلس‌ هفتم در «پنجره»

صد و نوزدهمین شماره هفته‎نامه پنجره به همراه گفت‎و‎گویی خواندنی با دکتر حداد‎عادل در رابطه با ریاست مجلس هفتم و نحوه تعامل این مجلس با دولت‎های اصلاح‎طلب و اصول‎گرا منتشر شد. به بهانه گزارش جهت‎دار سیاسی احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران، در پنجره صد و نوزدهم خواننده ویژه نامه‎ای در بررسی کم و کیف این گزارش، منابع آن و البته میزان تأثیرپذیری احمد شهید از امریکا و غرب (در تهیه این گزارش) خواهید بود.


صد و نوزدهمین شماره هفته‎نامه پنجره به همراه گفت‎و‎گویی خواندنی با دکتر حداد‎عادل در رابطه با ریاست مجلس هفتم و نحوه تعامل این مجلس با دولت‎های اصلاح‎طلب و اصول‎گرا منتشر شد.

مجلس پر حاشیه و جنجالی ششم که تمام شد، عدم مقبولیت اصلاح‎طلبان زمینه را برای موفقیت ائتلافی تازه تأسیس و گمنام به نام آبادگران فراهم آورد، گروهی که البته از چهره‎های شناخته شده‎ای چون غلامعلی حدادعادل، احمد توکلی و حسین مظفر برخوردار بود. مجلس هفتم مجلسی بود که با بازگرداندن آرامش به بهارستان، شرایطی را به وجود آورد که مردم امیدوار باشند به دور از سیاسی‎کاری‎های مجلس ششم، نوبت اندیشیدن به معیشت و مشکلات جامعه فرا رسیده است.

هفته‎نامه پنجره در تازه‎ترین شماره خود با آثار و گفتاری از، غلامعلی حداد‎عادل، سعید ابوطالب، حسین مظفر، عشرت شایق و … به بررسی کارنامه مجلس هفتم پرداخته است.

خبرگزاری ایسنا بعد از ایرنا، دومین خبرگزاری رسمی کشور ما بود، ایسنا در دولت اصلاحات و زیر نظر سازمان جهاد دانشگاهی تأسیس شد و البته بیش از هر رسانه دیگری هم به افراطیون اصلاحات خدمت کرد.

شاید از همین روست که اصلاح‎طلبان آن را به عنوان ملک شخصی خود می‎پندارند که دولت اصول‎گرا آن را غصب کرده است. در صد و نوزدهمین شماره پنجره، در پرونده‎ای با نام عنوان «خبرگزاری تودیع» به فراز و فرودهای ایسنا از روزگار تأسیس تا امروز پرداخته شده است. با آثار و گفتاری از، مهدی فضائلی، ساسان ولی‎زاده، رضا مقتدایی، علی متقیان و …. خواهید بود.

با وجود این که حادثه کربلا و ماجرای پیرامونی آن از پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به آثار سینمایی برخوردارند، اما تا کنون به جز معدود استثناءهایی این مهم با کم توجهی رو‎به‎رو شده است. در بخش هنری پنجره 119 خواننده پرونده‎ای خواهید بود که به بررسی کم و کیف تجلی فرهنگ عاشورایی در سینمای ایران می‎پردازد. در این پرونده آثار و گفتاری از فریبرز صالح، هادی مقدم دوست، سید ناصر هاشم‎زاده، علی رضا کاظمی‎پور و ابراهیم فروزش منتشر شده است.

به بهانه گزارش جهت‎دار سیاسی احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران، در پنجره صد و نوزدهم خواننده ویژه نامه‎ای در بررسی کم و کیف این گزارش، منابع آن و البته میزان تأثیرپذیری احمد شهید از امریکا و غرب (در تهیه این گزارش) خواهید بود.

در پرونده ویژه پنجره 119 آثاری از محمودرضا گلشن پژوه، زهره الهیان، علی‎رضا احمدپور تهرانی، محمد جواد هاشمی‎نژاد و سید محمد حسین پیغمبری منتشر شده است.

در بخش برون مرزی پنجره 119، خواننده مقالاتی درباره تلاش ناموفق ترکیه در خاورمیانه، اسرار یک زندان مخفی سیا، انزوای انگلستان در اروپا و … در صفحات باشگاه اهل قلم این شماره نیز خواننده یادداشت‎هایی از سعید زیباکلام، جواد محدثی، دکتر احمد رهدار، کمیل خجسته و سید محمد روحانی خواهید بود.

صفحات مجله خبری با پوشش روی‎دادهای هفته‎های اخیر در قالب مطالبی موجز و خواندنی و نیز صفحات فراسو با ارائه مطالبی متنوع دیگر بخش‎های خواندنی این شماره از هفته نامه‎پنجره را تشکیل می‎دهند.

صد و نوزدهمین شماره پنجره در 84 صفحه و قیمت 1500 تومان روی پیشخوان روزنامه فروشی‎هاست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: