سه‌شنبه 20 دسامبر 11 | 10:36

بعداز پهپاد،آمریکا جاسوس‌سیا را خواست!

پس از شکار پهپاد جاسوسی آمریکا و دستگیری جاسوس سازمان سیای این کشور از نکات جالب توجه و مشترک این دو موفقیت کشورمان این است که آمریکا در واکنش به این دو اتفاق، خواستار بازگرداندن هر دو جاسوسش شده است!


به گزارش تریبون مستضعفین شکار هواپیمای فوق مدرن جاسوسی RQ-170 آمریکا توسط ایران در چندهفته‌ی گذشته برگ دیگری از پرونده‌ی شکست‌های مفتضحانه‌ی آمریکا در مقابله با کشورمان را رقم زد و کار را به جایی رساند که باراک اوباما مجبور شد از ایران درخواست کند که این هواپیمایی جاسوسی را به آنها برگرداند!

هنوز جهانیان در شوک این موفقیت دفاعی نیروهای مسلح کشورمان بودند که دیگر موفقیت اطلاعاتی ایران در دستگیری یک جاسوس سازمان سیا توسط وزارت اطلاعات همگان را به توانمندی‌های ایران در دفاع از کشور به یقین رساند.

دستگیری این جاسوس ایرانی‌تبار و وابسته به سازمان سیای آمریکا درحالی صورت می‌گیرد که وی به محض ورود به پایگاه بگرام افغانستان مورد شناسایی قرار گرفته و ماموریت‌های محول‌شده به وی آشکار می‌شود.

«امیر میرزا حکمتی» که تحت اشراف اطلاعاتی پس از ورود به خاک ایران مدتی تحت تعقیب بوده سپس بازداشت می‌شود تا این‌بار هم آمریکا در مقابله با ایران با شکست مواجه شود.

از نکات جالب توجه و مشترک این دو موفقیت کشورمان این است که آمریکا در واکنش به این دو اتفاق، خواستار بازگرداندن هر دو جاسوسش شده است!

«ویکتوریا نولاند» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن درخواست از ایران برای دیدار سفیر سوئیس با «امیر میرزا حکمتی» جاسوس دستگیر شده سیا گفته است تهران باید هرچه سریعتر تبعه آمریکایی زندانی را آزاد کند و به آمریکا برگرداند!

به نظر می‌آید این نوع درخواست‌ها علاوه براینکه خود شکست دیگری برای آمریکا محسوب می‌شود اذعان به موفقیت و قدرت دفاعی- اطلاعاتی ایران نیز می‌باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: