سه‌شنبه 20 دسامبر 11 | 10:55

‎‎حمله‌خونبار به خانواده اسرای‎فلسطينی

نظاميان رژيم اسرائيل با حمله به خانواده‎هايي که چشم انتظار آزادي اسراي فلسطيني از بند اين رژيم بودند، ۲۵ نفر را زخمي کرده‌اند.


اين درگيري روز يکشنبه در مقابل زندان اوفر رژيم اسرائيل و ساعاتي پيش از آزادي ۵۵۰ اسير فلسطيني از بند رژيم اسرائيل، روي داد.

هزاران نفر از مردم فلسطين با تجمع در گذرگاه رفح واقع در جنوب نوار غزه، آزادي ۵۵۰ زنداني فلسطيني را از بند رژيم اسرائيل جشن گرفته‌اند.

رژيم اسرائيل روز يکشنبه مطابق با مرحله دوم توافق تبادل اسرا با جنبش مقاومت حماس، ۵۵۰ فلسطيني را آزاد کرد.

اين زندانيان ازجمله شش زنداني زن که در زندان اوفر رژيم اسرائيل واقع در کرانه باختري زنداني بودند، پس از آزادي به گذرگاهي در نزديکي شهر فلسطيني بيتونيا منتقل شدند.

حماس روز دوشنبه را به افتخار آزادي اين زندانيان، تعطيل ملي اعلام کرده است.

فوزي برهوم، سخنگوي حماس روز يکشنبه گفت :” ما به اين دست‌آورد بزرگ افتخار مي‌کنيم.”

عمرقرقرا، يکي از زندانيان آزاد شده از بند رژيم اسرائيل در گفت و گو با پرس تي وي گفت: “اين جشن هنوز کامل نشده است زيرا هنوز تعداد زيادي از برادران و همرزمانمان که سال‌ها باهم زندگي کرده‌ايم در زندان‌هاي اسرائيل زنداني هستند.”

اين فلسطيني آزاد شده از بند رژيم اسرائيل افزود : ” از ابومازن (رييس تشکيلات خودگردان فلسطيني) و ديگر جناح‌هاي فلسطيني مي‌خواهم تا تلاش‌ها را براي آزادي تمامي برادرانمان در زودترين زمان ممکن و بدون استثنا شدت بخشند.”

محمود تييم يکي ديگر از زندانيان آزاد شده فلسطيني نيز گفت: “ما از بازگشت‌امان شادمانيم اما اين شادماني با آزادي تمامي زندانيان بيشتر خواهد شد. رهبري فلسطين بايد آزادي تمامي زندانيان را در اولويت اصلي خود قرار دهد، زيرا آزار و اذيتي که آن‌ها در اين زندان‌ها متحمل مي‌شوند، غيرقابل تصور است.”

در نخسيتن مرحله قرارد داد تبادل اسرا، ۴۷۷ اسير فلسطيني در تاريخ هجدهم اکتبر از زندان‌هاي رژيم اسرائيل آزاد شدند.

مطابق با قرارداد تبادل اسرا،۱۰۲۷ اسير فلسطيني در تبادل با گيلاد شليت، سرباز اسرائيلي، آزاد مي‌شوند.

مبارزان حماس، در ژوئن ۲۰۰۶، شليت را به دليل عبور غير قانوني وي از نوار غزه بازداشت کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.