پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۹ آذر ۹۰ | ۱۱:۱۶
واکنش چاوز به اظهارات اوباما

مایه‌ننگ تمام سیاه‌پوستان هستید

رئیس جمهوری ونزوئلا در واکنش به اظهارات همتای آمریکایی خود در خصوص روابط تهران-کاراکاس، باراک اوباما را فردی حقه باز توصیف کرد که مایه ننگ تمام سیاه پوستان است.


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در گفتگو با روزنامه ونزوئلایی “ال یونیورسال” ضمن ابراز نگرانی درباره روابط مستحکم ایران و ونزوئلا گفت: ونزوئلا کشوری مستقل بوده و آمریکا قصد دخالت در سیاست خارجی این کشور را ندارد اما تصور می شود روابط گرم ایران، ونزوئلا و کوبا به نفع مردم ونزوئلا نیست.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: بیشتر مردم منطقه آمریکای لاتین از درگیری لفظی خسته شده اند و به روزی فکر می کنم که  آمریکا و ونزوئلا بتوانند با یکدیگرهمکاری نزدیکی را داشته باشند.

“هوگو چاوز” در واکنش به این اظهارات اوباما اواخر روز دوشنبه در نشست کابینه که از تلویزیون ونزوئلا منتشر شد، گفت: اوباما بهتر است به اقتصاد خود فکر کند و کشور خود را مدیریت کرده و در امور دیگر کشورها دخالت نکند.

رئیس جمهوری ونزوئلا در ادامه تاکید کرد: اوباما هم اکنون از طریق انتخابات درصدد تحت فشار قرار دادن ونزوئلا است اما بدانید که شما فردی حقه باز هستید و اگرچه پدر شما اهل آفریقا است اما مایه ننگ تمام سیاه پوستان هستید.

ونزوئلا و ایران روابط سیاسی و اقتصادی خود را در سالهای اخیر گسترش داده و همین موضوع باعث افزایش تنش در روابط واشنگتن-کاراکاس شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: