سه‌شنبه 20 دسامبر 11 | 12:29

۳۰۰ میلیون برای «فکر» کردن!

با دست و دلبازی مدیر یکی از شبکه‌های تلویزیونی، به یک تهیه کننده و کارگردان ۳۰۰ میلیون تومان پول پرداخت شد تا به یک سوژه تلویزیونی فعلا «فکر» کنند.


با دست و دلبازی مدیر یکی از شبکه‌های تلویزیونی، به یک تهیه کننده و کارگردان ۳۰۰ میلیون تومان پول پرداخت شد تا به یک سوژه تلویزیونی فعلا «فکر» کنند.

این تهیه کننده و کارگردان قرار است برای ماه رمضان سال آینده سریالی مناسبتی تولید کنند ولی هیچ فیلم نامه تصویب شده و طرح مدونی برای این موضوع ندارند و آنچه تاکنون در این مورد منتشر شده صرفا در حد اخبار و شنیده‌ها بوده است. با این وجود به دستور مدیر شبکه به این افراد ۳۰۰ میلیون تومان پول پرداخت شده تا از هم اکنون برای ساخت سریال در سال آینده به سوژه‌ای فکر کنند و طرحی در این خصوص ارائه دهند.

این بذل و بخشش در حالی رخ می‌دهد که در حال حاضر این شبکه تلویزیونی به شدت دچار مشکلات مالی است و به دلیل عدم پرداخت اقساط برنامه سازان، پروژه‌های در مرحله تصویربرداری و تولید آن یک به یک تعطیل می‌شوند و در این خصوص هیچ واکنشی هم از سوی مدیران شبکه صورت نمی‌گیرد.

در حال حاضر مشکلات مالی این شبکه آنقدر حاد شده که به دستور مدیر شبکه با برخی نیروهای قراردادی که ماهانه ۴۰۰ هزار تومان و‌گاه ۲۵۰ هزار تومان از این شبکه دریافتی دارند تسویه حساب شده و همکاری آن‌ها با این شبکه قطع شده است.

نکته مهم و عجیب در پرداخت ۳۰۰ میلیونی این است که مطابق ضوابط و قوانین سازمان صدا و سیما ابتدا باید طرح فیلم نامه یک سریال در شورای فیلم و سریال شبکه تصویب و پس از این مرحله فیلم نامه نهایی به تصویب برسد و با طی شدن مراحل دیگر، در ‌‌نهایت فیلم نامه مصوب «کُد تولید» بگیرد تا بتواند دریافتی مالی داشته باشد اما این سریال بدون طی کردن این مراحل موفق به دریافت این مبلغ شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: