جمعه 23 دسامبر 11 | 18:43

شنبه؛ دادگاه مجدد فائزه هاشمی

کیل فائزه رفسنجانی در این زمینه گفته است:‌دادگاه فائزه رفسنجانی در سوم دی ماه سال جاری برگزار می‌شود و احضاریه حضور در دادگاه هم به من به عنوان وکیل وی ابلاغ شده است.


بر اساس این گزارش، وکیل فائزه رفسنجانی در این زمینه گفته است:‌دادگاه فائزه رفسنجانی در سوم دی ماه سال جاری برگزار می‌شود و احضاریه حضور در دادگاه هم به من به عنوان وکیل وی ابلاغ شده است.

ریاحی وکیل فائزه رفسنجانی با بیان این که در پاره‌ای از موارد حضور متهم در دادگاه ضروری نیست و وکیل وی می‌تواند از موکل دفاع کند مگر در مواردی که قاضی حضور شخص متهم را در دادگاه ضروری بداند گفت: قاضی دادگاه در احضاریه ای زمان دادگاه را به فائزه و من به عنوان وکیل ابلاغ کرده است که باید در سر موعد مقرر در دادگاه حضور داشته باشیم ولی ممکن است حضور موکلم در دادگاه ضروری نباشد.

وی در ادامه بیان کرد:‌ زمان برگزاری دادگاه فائزه هاشمی رفسنجانی در سوم دی ماه سال جاری است و این زمان هم به من به عنوان وکیل و فائزه هاشمی ابلاغ شده است.

گفتنی است که براساس کیفرخواست صادر شده از دادسرای انقلاب اسلامی پرونده فائزه هاشمی با اعلام جرم دادستانی تهران و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در پی مصاحبه وی با سایت ضد انقلاب روزآنلاین تشکیل شده است.

قرار بود نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات خانم هاشمی 23 مرداد امسال در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شود اما قاضی پرونده با درخواست استمهال وکیل مدافع متهم به منظور تدارک دفاع، موافقت کرد و مهلت یک ماهه داده شد.با این درخواست، جلسه‌ دادگاه به تاخیر افتاد و وقت رسیدگی نیز تجدید شد.

به تعویق افتادن رسیدگی به اتهامات فائزه هاشمی رفسنجانی موجب اعتراض‌هایی در مجامع گوناگون شده بود. به عنوان مثال انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت‌معلم و شاهد تهران چند روز قبل با صدور بیانیه‌ای نسبت به تأخیر 120 روزه دادگاه فائزه هاشمی اعتراض کردند.

در این بیانیه اعتراضی آماده بود: اکنون 120 روز از موعد برگزاری دادگاه فائزه هاشمی گذشته اما همچنان وی با خیال راحت به تحرکات خود ادامه می‌هد و باید از مسئولان قضایی کشور پرسید، پس دادگاه فائزه هاشمی چه شد؟ آیا برگزاری هر چه سریع‌تر این دادگاه موجب امیدواری مردم و اقبال آنان به حضور در عرصه‌های تصمیم‌گیری نظام نمی‌شود؟ آیا امید مردم مایه افزایش مشارکت آنان در انتخابات آینده نمی‌شود؟ آیا محاکمه سران فتنه به معنای احترام به رأی ملت ایران و حضانت و پاسداری از خواست آنان در چارچوب قانون نیست؟ آیا برگزاری این قبیل دادگاه‌ها تشکر و سپاس از ملتی نیست که خالق حماسه‌هایی همچون ۲۲ خرداد، ۹ دی و ۲۲ بهمن ۸۸ بودند؟

فائزه هاشمی در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 نیز بارها با حضور در تجمعات غیرقانونی اقدام به تشویش اذهان عمومی کرده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: