یکشنبه 25 دسامبر 11 | 17:09

قصور ساکتین فتنه فراموش نمی‌شود

آیت الله مهدوی‌کنی با صدور بیانیه‌ای تاکیدکرد:عده‌ای با ژنرال‌ها و افسران جنگ نرم دشمن همراهی کردند و از سوی مردم لقب ساکتین و مردودین را گرفتند؛ مردم قصور آنان را فراموش نکرده‌اند و در راهپیمایی عظیم 9 دی تبری خود را از آنان اعلام کردند


آیت الله مهدوی‌کنی با صدور بیانیه‌ای تاکیدکرد:عده‌ای با ژنرال‌ها و افسران جنگ نرم دشمن همراهی کردند و از سوی مردم لقب ساکتین و مردودین را گرفتند؛ مردم قصور آنان را فراموش نکرده‌اند و در راهپیمایی عظیم 9 دی تبری خود را از آنان اعلام کردند

متن کامل بیانیه‌ آیت‌الله محمد رضا مهدوی کنی درباره یوم‌الله “۹ دی” به شرح ذیل است:

یوم‌الله 9 دی‌ماه در سال 1388 روزی ماندگار در صفحات تاریخ زرین انقلاب اسلامی است؛ بدون شک این روز بزرگ یک نقطه‌ عطفی است که عظمت ملت ایران را بیش از پیش در نگاه جهانیان برجسته‌تر می‌نمایاند.

عمل به‌هنگام و تشخیص به موقع و تجلی ایمان دینی در دفاع از اسلام و انقلاب و رهبری مهم‌ترین ویژگی 9 دی ماه است و این ویژگی به حدی بزرگ بود که از نگاه رسانه‌های دوست و دشمن پنهان ماند.

اینجانب ضمن تبریک به بصیرت الهی ملت مسلمان ایران و بزرگداشت یوم‌الله 9 دی نکاتی را در زیر یادآور می‌شوم:

1- حوادث تلخی در سال 88 به مناسبت دهمین دوره رقابت‌های ریاست جمهوری به وقوع پیوست؛ عده‌ای با عبور از خطوط قرمز نظام به ملت و رهبری مظلوم انقلاب بی‌مهری کردند و متاسفانه با دشمنان قسم خورده نظام هم‌صدا شدند. اینها کید و مکر شیطان بزرگ را نادیده گرفتند و در زمین دشمن بازی خطرناکی را علیه امنیت و مصالح ملی آغاز کردند که هنوز آن‌را خاتمه نداده‌اند.

اینجانب از باب خیرخواهی به آنها می‌گویم تا فرصت باقیست، به دامن ملت برگردند و روز 9 دی را روز بازگشت به مردم و انقلاب بدانند.

۲- از همان ابتدای فتنه سال 88 معلوم بود که ولایت فقیه و موجودیت انقلاب اسلامی هدف اصلی دشمنان قرار گرفته است؛ همین مهم کافی بود که برخی می‌فهمیدند موضوع جنگ نرم دشمن علیه نظام جدی است و از همراهی با نامحرمان انقلاب پرهیز می‌کردند اما علیرغم هشدارهای مقام معظم رهبری عده‌ای با ژنرال‌ها و افسران جنگ نرم دشمن همراهی کردند و از سوی مردم لقب ساکتین و مردودین را گرفتند؛ مردم قصور آنان را فراموش نکرده‌اند و به همین دلیل در راهپیمایی عظیم 9 دی تبری خود را از آنان اعلام کردند.

3- انصاف، عدالت و نیز صبوری رهبری معظم انقلاب در برخورد با کسانی که متأسفانه تا مرز “بغی” پیش رفتند، پرده‌ای از مهارت و هنر مدیریت بحران توسط ایشان را نشان داد؛ غلبه صدق بر دروغ و تدبیر بر مکر را از عنایات خداوند بزرگ و توجهات حضرت ولی عصر (عج) می‌دانیم و خداوند را به خاطر خنثی شدن توطئه‌های دشمنی که با حضور میلیونی مردم در 9 دی تجلی یافت، شاکریم.

4- یوم‌الله ۹ دی روز درخشش حضور جوانان و نوجوانانی بود که به نمایندگی از نسل سوم انقلاب در میادین و خیابان‌ها حضور یافتند و صیانت از انقلاب و اسلام را از نسل پیشین تحویل گرفتند؛ این حضور بی‌نظیر دشمن را برای ضربه به انقلاب ناامید کرد.

امروز نسل سوم انقلاب در جای جای صحنه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و …. حضور دارد و مؤمنانه‌تر از نسل اول و دوم در راه تداوم انقلاب گام بر می‌دارد.

حرف اصلی ملت ایران در روز 9 دی از زبان جوانان پاکباخته و شجاع این مرز و بوم اعلام شد؛ حرف این بود که ما تا جان داریم پای اسلام، انقلاب، امام و رهبری ایستاده‌ایم و شرارت دشمن را به هر شکلی که باشد – چه سخت و چه نرم – دفع خواهیم کرد.

۵- روز 9 دی روز وحدت و همگرایی ملت است؛ روز 9 دی روز هم‌صدایی ملت با رهبری معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی است؛ لذا بزرگداشت روز 9 دی بزرگداشت روز وحدت ملی و انسجام اسلامی بر اساس آموزه‌های دینی “تولی و تبری” است.

روز 9 دی روز هم‌افزایی یاران انقلاب است؛ روزی است که همگان به این درک، فهم و حقیقت عظیم رسیدند که اگر پشتیبان ولایت فقیه باشند، مملکت به دامن دیکتاتوری و استعمار خارجی نمی‌افتد.

6- مجلس خبرگان رهبری با تأسی به ملت بزرگ ایران در صیانت از جایگاه ولایت فقیه، با بهره‌گیری از پیام مردم آگاه و بصیر ایران در روز قیام 9 دی اعلام می‌دارد فقهای بزرگ و علمای بصیر خبرگان رهبری همان مسیری را می‌روند که ملت در 15 خرداد 42، بهمن 57 و نیز 9 دی 88 با امداد الهی رفتند.

این مسیر یک مسیر الهی است که در گذشته انبیاء و اولیاء الهی در عمل به اوامر و نواهی خداوند طی کردند و ما در پیمودن آن لحظه‌ای تردید نداریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: