چهارشنبه 28 دسامبر 11 | 17:38

نقل قول‌ خصوصی از رهبر انقلاب ممنوع

مبادا كسي تصور كند كه رهبري برخلاف آن‌چه به‌عنوان نظر رسمي مطرح مي‌كند، مواضع ديگري دارد كه به برخي خواص مي‌گويد؛ چرا كه اين تصور مطلقاً درست نيست و اگر كسي چنين نسبتي بدهد، گناه كبيره كرده است. نظرها و مواضع اينجانب صريحاً اعلام مي‌شود.


به گزارش تریبون مستضعفین حجت الاسلام قاسم روانبخش در آخرین پست وبلاگ شخصی خود با اشاره به رواج نقل قول‌های خصوصی از رهبر انقلاب در جامعه نوشته است: «يکي از چيزهايي که اين روزها در جمع برخي خواص باب شده و متاسفانه به تدريج به صورت عرف در آمده، نقل خبر خصوصي از شخص مقام معظم رهبري است. “شنيده شده است”، “جمعي که نامشان را از من نپرسيد”، “فلان شخص از دفتر رهبري نقل مي‌کرد” و…، عبارت‌هايي است که در اين جمع‌ها رد و بدل مي‌شود.»

قاسم روانبخش در ادامه این مطلب با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب افزوده است: «بنده در جلسه‌اي وقتي از معظم له نقل قول شد تقاضاي سند معتبر کردم؛ اما ناقل با ناراحتي گلايه کرد که از من هم سند مي‌خواهيد، من خودم سند هستم! گفتم: معذرت مي‌خواهم، از بس اخبار غير‌معتبر شنيده‌ام احتياط مي‌کنم ثانيا آن‌چه شما نقل مي‌کنيد با مواضع آشکار و رسمي حضرت آقا نمي‌سازد و طبق تأکيد شخص ولي فقيه، همه موظفيم مواضع معظم‌له را از زبان رسمي ايشان بگيريم؛ زيرا حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در ديدار با دانشجويان در پاسخ به سؤالي در زمينه مواضع رسمي و غيررسمي رهبري تأكيد كردند: “مبادا كسي تصور كند كه رهبري برخلاف آن‌چه به‌عنوان نظر رسمي مطرح مي‌كند، مواضع ديگري دارد كه به برخي خواص مي‌گويد؛ چرا كه اين تصور مطلقاً درست نيست و اگر كسي چنين نسبتي بدهد، گناه كبيره كرده است. نظرها و مواضع اينجانب صريحاً اعلام مي‌شود چرا كه نه جايز و نه شايسته است كه رهبري مواضع ديگري جز اين مواضع علني و صريح داشته باشد.”(‌در ديدار صميمانه و پرشور هزاران نفر از دانشجويان دانشگاه‌ها،31/5/89)‌ اعضاي جلسه پس از ارائه اين سند، منطق اين جانب را ترجيح دادند و او نتوانست حرف خود را به کرسي بنشاند.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: