پنج‌شنبه 29 دسامبر 11 | 18:25

عمارها در جشنواره هم تنها ماندند

در میان دوربین های العالم و المنار نیز آنچه نبود دوربین رسانه به اصطلاح ملی بود! که همه تقصیر ها هم از زیر سر همان بلند می شود. شاید اگر او بود مسئولین دوربین دوست نیز می آمدند، نمی آمدند؟


تریبون مستضعفین-دومین روز از جشنواره مردمی فیلم عمار در حالی برگزار شد که صندلی های خالی سینما فلسطین تماشاگران ساکت فریاد عمارها بودند.

گذشته از تمامی آنچه هربار به جرم سیاه نمایی از گفتن آن منع شدیم این بار مظلومیت عمارها تیره تر از آن بود که زبان را بتوان بست و عهد قلم و شهید را شکست.

روزگار غریبی است همه آقای دوربینی شده اند! هر کجا دوربین باشد آن ها هم هستند.

جشنواره مردمی فیلم عمار هم همانگونه که از نامش پیداست گویی دیگر دارد خیلی مردمی می شود. روز دوم از جشنواره در حالی به لحظات پایانی خود نزدیک می شود که قلت تماشاچی و قحطی حضور مسئولین برگی دیگر را از مظلومیت عماریون ورق می زند و به غیر از فیلم هایی معدود تماشاچیانی اندک برای تماشای این آثار آمده بودند.

در میان دوربین های العالم و المنار نیز آنچه نبود دوربین رسانه به اصطلاح ملی بود! که همه تقصیر ها هم از زیر سر همان بلند می شود. شاید اگر او بود مسئولین دوربین دوست نیز می آمدند، نمی آمدند؟

اما شاید همان بهتر که نباشند،‌ آنها را با عمار ها چه کار؟ صدا و سیما که از صبح تا شب در تمامی برنامه ها ارادت تمام قد خود را به هنر روشنفکری نشان می دهند با پا برهنه ها چه کار دارد؟ همان بهتر که خبر این جشنواره اوقات آقایان شکم سیر کنترل بدست را که به جای مردم واقعی مخاطب هدف و ویترینی صدا و سیما شده اند مکدر نشود، همان تبلیغ چیپس و پفک بهتر است.

بالاخره نباید شاخص های نظر سنجی صدا و سیما افت کند!

انتخابات هم که به قول آقایان پیش روست و باید به فکر این عرصه باشند که نکند مجلس به دست ضد انقلاب بیفتد، اما آقایون کمیسیون فرهنگی نیز احساس وظیفه نمی کنند در این رخداد که تنها رخداد فرهنگی است که رنگ و بوی اسلام و مردم و مستضعفین در همه جای آن دیده می شود خودی نشان دهند و سری بزنند؟ ما به حضور فعالتان چشم نداریم … ریاضت کش به بادامی بسازد

ما نه از صدا و سیما و نه از مسئولین دوربین پرست توقع نداریم، این صندلی ها تنها و تنها منتظر امت حزب الله هستند.

  1. محمدحسین
    31 دسامبر 2011

    سلام
    عیب کارتان این است که حداقل در فرم مقلد آن طرفی ها هستید و مالا فرم، الزامات محتواییش را هم تحمیل خواهد کرد و اگر رونق بگیرید به همان مسیر آن طرفی ها ختم می شوید. گمان نمی کنم ما کمبود جشنواره ی فجر داشته باشیم.

    باید فرم را هم متناسب با آرمانتان انتخاب کنید. دلیلی ندارد سبک اکران متمرکز باشد در تهران. دلیلی ندارد در پایان “تندیس” داده شود. دلیلی ندارد مشوق ها از جنس همانهایی باشد که در دکان آنها هم یافت می شود. شما همان راه اشتباهی را که یکبار توسط همین سینمای فعلی طی شد دوباره نروید. آنها هم کم کم دچار همین وضعیت شدند چون تکلیفشان را با فضای فرهنگی حاکم بر سینما با اغماض پیش بردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: