یکشنبه 01 ژانویه 12 | 17:41

دو مأموریت دانشجویان خارج از كشور

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان اروپا «علم‌آموزی به معنای دقیق كلمه» و «گسترش فكر درست و تبیین مواضع حقیقی نظام جمهوری اسلامی» را از وظایف این دانشجویان دانستند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان اروپا، دانشجویان عضو این اتحادیه را فرزندان عزیز ملت ایران و سرمایه‌های ارزشمند كشور برشمردند و «علم‌آموزی به معنای دقیق كلمه» و «گسترش فكر درست و تبیین مواضع حقیقی نظام جمهوری اسلامی» را از وظایف این دانشجویان دانستند.

ایشان در تبیین وظیفه‌ی اصلی دانشجویان، یعنی علم‌آموزی، نبود اقتدار علمی و معنوی را مشكل بزرگ دوران قبل از انقلاب و زمینه‌ساز وابستگی به بیگانگان دانستند و خاطرنشان كردند: پیروزی انقلاب اسلامی و روحیه‌ی غیر قابل توصیف حضرت امام خمینی(ره) در اتكاء به خدا و اعتنا به ملت، زمینه‌ساز باور ملی، بیرون آمدن از حصار روحی و حل مشكلات كشور شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در معرفی دومین مأموریت دانشجویان خارج از كشور، بر ضرورت گسترش فكر درست و تبیین مواضع حقیقی نظام جمهوری اسلامی در مواجهه با دشمنان تاكید كردند و افزودند: ایران اسلامی در رویارویی با استكبار و شبكه‌ی پیچیده و عظیم اقتصادی و تبلیغی وابسته با آن، موفقیت‌های چشمگیری داشته، كه مقابله با تحریم‌ها و پیشرفت در موضوع هسته‌ای بخشی از این دستاوردها بوده است و این روند پیروزی ادامه خواهد داشت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأكید بر ضرورت مجاهدت، تقویت نقاط مثبت و توانایی‌های علمی در این مسیر، خاطرنشان كردند: دشمن با اعمال حجم وسیعی از اقدامات سیاسی و امنیتی و اقتصادی در همه ابعاد در مقابل جمهوری اسلامی ایران، مرتب در حال لغزش و شكست است.

پیش از بیانات رهبر انقلاب، حجت الاسلام اژه‌ای نماینده‌ی مقام معظم رهبری در اتحادیه‌ی انجمن اسلامی دانشجویان اروپا، با اشاره به چهل و ششمین نشست سراسری این اتحادیه، گزارشی از دستاوردها و موفقیت‌های اتحادیه در عرصه‌های علمی و پژوهشی بیان كرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: