دوشنبه 14 ژوئن 10 | 14:42

۲۴ خرداد؛ توهم خود خس و خاشاک بینی

«ملت ایران یک ملت متحد است، امروز خبرنگاری سوال کرد بعضی‌ها گوشه و کنار بعضی از کارها را انجام می‌دهند اغتشاش است، شورش است، و واژه‌های تندی به کار برد. من یک مثال زدم و نتیجه‌گیری کردم. ملت ایران یکپارچه است در یک مسابقه فوتبال ۵۰ هزار، ۷۰ هزار تماشاچی می‌روند آن کسی که تیمش باخته عصبانی است و به هر دری می‌زند، در ایران در انتخابات ۴۰ میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین‌کننده اصلی بودند حالا ۴ تا خس و خاشاک در این گوشه‌ها یک کاری می‌کنند. بدانید که این رودخانه زلال ملت جایی برای خودنمایی آنها نخواهد گذاشت.


همیشه یکی از حربه های روزنامه های زنجیره ای دوران اصلاحات این بود که: ما تریبون نداریم! و این همزمان شد با در اختیار داشتن تعداد زیادی روزنامه و سخنرانی های متعدد در دانشگاهها. جمله مذکور به دلیل تأثیر شگرف در عمل مظلوم نمائی و جلب مخاطب، همیشه و همه جا توسط احزاب مدعی اصلاح طلبی مورد توجه قرار گرفته است و در اغتشاشات خرداد سال ۸۸ نیز به شدت کاربردی شد و حتی در اشعار خوانده شده توسط برخی از خوانندگان حامی این جریان با سرعتی سوال برانگیز و مثال زدنی انعکاس یافت.

یکی از نشانه های این هوچی گری رسانه ای و دیکتاتوری در عرصه اطلاع رسانی آن بود که حتی سخنان محمود احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور در جمع صدها هزار نفری مردم کشورمان و در یکی از میادین اصلی پایتخت یعنی میدان ولیعصر که به طور مستقیم از تلویزیون پخش گردید نیز از تیغ سانسور و نهایتاً  تحریف رسانه های حامی فتنه مانند بی بی سی و سایت های حامی میرحسین موسوی و مهدی کروبی در امان نماند.

این دیکتاتوری رسانه ای که با عملیات میدانی تخریب اموال عمومی همراه گردید تا آنجا ادامه یافت که احمدی نژاد را متهم به اهانت کردن به مردم (مشخصاً حامیان میرحسین موسوی) نمودند و متأسفانه کسانی مانند توکلی(۱) و عسگر اولادی(۲) نیز علیرغم داعیه اصولگرائی و برخورداری از رسانه های مختلف مرعوب چنین فضای غبارآلوده ای گردیدند و بابت این سخنان که هرگز از دهان رئیس جمهور خارج نشده بود، ایشان را تخطئه نمودند و متأسفانه هرگز نیز عذرخواهی نکردند.

اما اصل ماجرا چه بود؟ داستان از این قرار بود که روز یکشنبه ۲۴ خرداد به دعوت ریاست جمهوری گردهمأئی از برگزار می شود تا بابت حضور ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات که نشانه اقتدار ملی است، مراسمی جشن گونه با حضور هواداران همه کاندیداها برگزار شود اما جبهه گیری هدفمند دیکتاتوری رسانه ای فتنه گران با هدف ایجاد انشقاق میان صفوف ملت و ایجاد کینه و جلوگیری از رواج مودت، اقدام به تبلیغ برای جلوگیری از حضور هواداران کاندیدای غوب انتخابات در این گردهمائی نمود و آنگاه که نتوانست توجیهی برای آنان در راستای این امر بیابد و نزدیک بود که مورد هجوم انتقادی افکار عمومی کل کشور قرار گرفته وبه طور کامل نابود گردد، اقدام به تحریف سخنان رئیس جمهور نمود و تبلیغ کرد که او مردم را خس و خاشاک خوانده است!

اصل سخن دکتر محمود احمدی نژاد این بود:

«ملت ایران یک ملت متحد است، امروز خبرنگاری سوال کرد بعضی‌ها گوشه و کنار بعضی از کارها را انجام می‌دهند اغتشاش است، شورش است، و واژه‌های تندی به کار برد. من یک مثال زدم و نتیجه‌گیری کردم. ملت ایران یکپارچه است در یک مسابقه فوتبال ۵۰ هزار، ۷۰ هزار تماشاچی  می‌روند آن کسی که تیمش باخته عصبانی است و به هر دری می‌زند، در ایران در انتخابات ۴۰ میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین‌کننده اصلی بودند حالا ۴ تا خس و خاشاک در این گوشه‌ها یک کاری می‌کنند. بدانید که این رودخانه زلال ملت جایی برای خودنمایی آنها نخواهد گذاشت.»(۳)

متأسفانه در این هجمه حساب شده و ناجوانمردانه که به ظاهر رئیس جمهور و در باطن کل نظام را نشانه رفته بود، در حقیقت به همه مردم ایران توهین گردید؛ چرا که سازندگان این شایعه با این عمل خود به بخشی از ملت ایران توهین کرده و با بهره گرفتن از هیاهوی تبلیغاتی مانع از آگاه شدن آنان از این توهین گردیدند.

پی نوشت:

۱ – http://entekhabat10.mihanblog.com

۲-  http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=85109

۳-  http://www.president.ir/fa/?ArtID=16999

  1. دقیقا
    14 ژوئن 2010

    خود زنیاشونم کردن دیگه چی ؟؟؟؟؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.