چهارشنبه 04 ژانویه 12 | 15:10

خاطرات حاجی بخشی در مسیر انتشار

همزمان با درگذشت حاج ذبیح الله بخشی رزمنده نام آشنای جنگ هشت ساله، محسن مطلق که چندی است خاطرات آن مرحوم را تدوین و برای چاپ به دفتر ادبیات و مقاومت حوزه هنری سپرده است، به بیان جزییاتی از کتاب آن مرحوم پرداخت.


محسن مطلق در گفتگو یی اعلام ناراحتی از فوت حاج بخشی ،تاسف خود را از اینکه آن مرحوم نتوانست کتاب خاطرات خود را در زمان حیاتش مشاهده کند اعلام کرد.

وی همچنین به بیان گردآوری خاطرات آن مرحوم پرداخت و گفت: تقریبا از چهار سال پیش از طریق یکی از دوستانم تصمیم به ضبط و جمع آوری خاطرات ایشان گرفتم که در ابتدای کار، با ممانعت‌های شدید از طرف آن مرحوم روبه شدیم.

وی ادامه داد: مرحوم بخشی تمایلی به بیان خاطراتش نداشت زیرا معتقد بود که این خاطرات نباید بازگو شود.

مطلق زمان به کار رفته برای ضبط خاطرات این بسیجی مشهور را نه ماه عنوان کرد و افزود: خدا را شکر که قبل از بیماری ایشان توانستیم، قمست اعظم خاطرات این رزمنده دلاور را جمع آوری کنیم.

این پژوهشگر دفاع مقدس گفت: مردم بیشتر با چهره سیاسی حاجی بخشی آشنایی دارند و من می‌خواستم با تهیه و تدوین این کتاب، به نوعی جلوه‌های تازه و جدیدی از زندگی آن مرحوم را بیان کنم.

مطلق، حاج ذبیح الله بخشی را فردی اثرگذار در جریانات انقلاب و دفاع مقدس دانست و در این رابطه تصریح کرد: بنده در طول گفتگو با وی بیش از پیش به اثرگذاری وی در جریانات انقلاب و دفاع مقدس رسیدم.

این داستان نویس جنگ همچنین شمه‌ای از این خاطرات آن مرحوم را عنوان کرد و گفت: ایشان هم پدر دو شهید بوده و هم خود فرزند شهید بودند، زیرا پدر ایشان در زمان حمله متفقین به ایران توسط آن‌ها شهید می‌شود.

مطلق ضمن اظهار امیدواری نسبت به چاپ سریع کتاب خاطرات حاج ذبیح الله بخشی، در پایان تهیه و گردآوری این کتاب را احساس تکلیف نسبت به فرزندان انقلاب و جنگ ذکر کرد. گفتنی است این کتاب در مرحله ویرایش نهایی در دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: