دوشنبه 14 ژوئن 10 | 22:59

دیروز در قم چه گذشت؟

شنيده‌ها حاكي از آن است كه منازل اطراف بيت صانعي و منتظري به يك ديگر مرتبطند و به همين وسيله كروبي از منزل صانعي به منزل فرزند منتظري منتقل مي‌شود و از آنجا به يكي ديگر از ساختمان‌ها؛ و حوالي ساعت 3:35 دقيقه صبح به وسيله اتومبيل ناشناس مي‌گريزد. پس از اين فرار مخفيانه برخي از جمع معترض در حدود ساعت 5:10 در حالي كه تصور مي‌شد كروبي هنوز در خانه‌ی صانعي مخفي است به اين منزل هجوم مي‌برند و اقدام به تخريب اموال مي‌كنند. برخي شنيده‌ها نيز حاكي از آن است كه در پي اعتراض برخي از علما و مراجع عظام، دفتر مرحوم منتظري با حكم دادگاه وي‍ژه روحانيت پلمپ شد.


تریبون مستضعفین – شايد بتوان قم را به لحاظ سياسي يكي از فعال‌ترين شهر‌هاي كشور دانست اما عليرغم اين فضاي فعال سياسي جو شهر كمتر تحت تاثير التهاب‌هاي سياسي قرار مي‌گيرد يا بهتر اين است كه گفته شود قرار مي‌گرفت.

اما پس از جريانات اخير اين شهر بيشتر تحت تاثير جو ايجاد شده از سوي برخي بيوت قرار مي‌گيرد. آخرين اين اتفاقات سفر مهدي كروبي به قم است.

مهدي كروبي حدود ساعت 1:30 دقيقه بعد از ظهر ديروز 23 خرداد وارد قم مي‌شود تا در مراسم ختم پدر ميرهادي رئيس شاخه روحانيون حزب منحله خود شرکت کند.

وي براي استراحت به سراغ بيت صانعي رفت كه در آن‌جا حجم انبوه مردم با شعار «شهر مقدس قم جاي منافقين نيست» به استقبال وي مي‌روند.

وی عليرغم مقاومت‌هاي به عمل آمده‌ از سوی جمعيت معترض، وارد بيت صانعي مي‌شود و تا حدود ساعت 21 در منزل وي استقرار مي‌يابد‌.

در حوالي ساعت 9:30 دقيقه درب منزل به علت فشار جمعيت باز مي‌شود اما جمعيت به خانه‌ی صانعي وارد نمي‌شود. تنها دو تن از افراد معترض به نمايندگي از جمعيت حاضر داخل رفته و با كروبي گفتگو مي‌كنند.

فرد گفتگو کننده به كروبي قول مي‌دهد كه امنيت وي و همه همراهان را در تامين خواهد كرد به يك شرط كه آن هم خروج كروبي بدون لباس روحاني و با لباس شخصي است. جمعیت معترض می‌خواهند كروبي به علت اهانت‌هايي كه تا كنون به اين كسوت كرده‌است از اين لباس استفاده نكند.

اين در خواست با جواب رد كروبي رو برو مي‌شود و مذاكره كننده‌گان از منزل صانعي خارج مي‌شوند.

شنيده‌ها حاكي از آن است كه منازل اطراف بيت صانعي و منتظري به يك ديگر مرتبطند و به همين وسيله كروبي از منزل صانعي به منزل فرزند منتظري منتقل مي‌شود و از آنجا به يكي ديگر از ساختمان‌ها؛ و حوالي ساعت 3:35 دقيقه صبح به وسيله اتومبيل ناشناس مي‌گريزد.

پس از اين فرار مخفيانه برخي از جمع معترض در حدود ساعت 5:10 در حالي كه تصور مي‌شد كروبي هنوز در خانه‌ی صانعي مخفي است به اين منزل هجوم مي‌برند و اقدام به تخريب اموال مي‌كنند.
برخي شنيده‌ها نيز حاكي از آن است كه در پي اعتراض برخي از علما و مراجع عظام، دفتر مرحوم منتظري با حكم دادگاه وي‍ژه روحانيت پلمپ شد.

همچنین در شب گذشته عده‌ای به بیت آیت‌الله نوری همدانی حمله کردند و خساراتی را به بار آوردند.

مطلب مرتبط

 1. امید
  19 ژوئن 2010

  قضیه مشکوک است!
  باید دید چه کسی از این ماجرا سود می برد؛ او متهم اصلی است!
  این حمله از نظر نتیجه تنها می تواند به سود فتنه سبز و خوراک تبلیغات آن جریان جنجال طلب باشد.
  راستی اعضای دفتر مجروح نشدند؟
  فیلمی از حمله کنندگان نگرفتند؟
  اگر وارد خانه شده اند موضوع خیلی فرق می کنه با اینکه کوکتل مولوتوف انداخته باشند و فرار کرده باشند!
  رویتان سیاه باد فتنه سبزی ها که خاطرات عمرو عاص را زنده کرده اید!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.