دوشنبه 09 ژانویه 12 | 10:05

پیروزی اسلامگرایان در سومین مرحله انتخابات پارلمانی مصر

جریان اسلامگرای مصر در سومین مرحله انتخابات پارلمانی این کشور مانند دو مرحله گذشته بیشترین کرسی‌ها را کسب کرد.


 عبدالمعز ابراهیم، رئیس کمیته عالی قضایی انتخابات در تشریح نتایج رسمی اولین دور از مرحله سوم انتخابات پارلمانی در مصر اعلام کرد که میزان شرکت مردم در این دوره 62 درصد از میان 14 میلیون نفری بود که حق رأی دادن داشتند.

بر اساس این نتایج، روند کلی انتخابات در این دوره نیز مانند دو دور گذشته بود و حزب آزادی و عدالت با کسب یک سوم آرا در صدر قرار گرفت و بعد از آن نیز حزب سلفی النور در رده دوم جای گرفت.

پایگاه خبری حزب آزادی و عدالت نیز ساعاتی پیش از اعلام رسمی این موضوع تاکید کرده بود که این حزب موفق شده است تا 37 درصد از آراء را در مرحله سوم از آن خود کند، عصام العریان نایب رئیس حزب آزادی و عدالت، با اشاره به این موضوع به رویترز گفت که از نتایج به‌دست آمده خوشحال است، او از اینکه 15 یا 16 حزب در پارلمان این کشور نماینده دارند، ابراز خرسندی کرد.

از سوی دیگر تعدادی از مردم مصر در استان قنا نسبت به پیروزی نماینده‌های وابسته به حزب حاکم سابق در این کشور اعتراض کرده و اعلام نمودند که در این دایره انتخاباتی تقلب به نفع آنها صورت گرفته است. شرکت‌کنندگان در این تجمع، در شهر نجع حمادی جمع شده و راه آهن این منطقه را در محکومیت این اقدام، مسدود کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.