چهارشنبه 11 ژانویه 12 | 14:23

حدادعادل: ردصلاحيت‌ها اتفاق تازه‌ای نيست

حدادعادل افزود: بنده از هيچ ردصلاحيت و از هيچ اعتراضي دفاع نمي‌كنم چرا كه اين كار مستلزم ورود به جزئياتي است كه بر اساس آن اين تصميمات گرفته شده است.


غلامعلي حدادعادل در واكنش به ترور امروز صبح مصطفي احمدي روشن، دانشمند هسته‌اي در جمع خبرنگاران گفت: اين موضوع بسيار باعث تاسف است اما جوان‌هاي اين كشور بايد به اين موضوع توجه كنند كه در ابتداي انقلاب ضدانقلابيون، انقلاب را متهم مي‌كردند كه در صورت حاكم شدن جمهوري اسلامي در كشور، پيشرفت علمي اتفاق نمي‌افتد اما اكنون كه اين كشور با همت فرزندان بسيجي امام در صحنه‌هاي علمي و فني پيشرفت مي‌كند به ترور دانشمندان مي‌پردازند.

وي افزود: اين موارد بايد براي ملت‌ ما درسي باشد تا بيش از گذشته پاي اين انقلاب بايستند و از اين انقلاب دفاع كنند.

حدادعادل در واكنش به انجام اين ترور در دومين سالگرد ترور استاد علي‌محمدي گفت: مطمئنا انجام اين ترورها در اين تاريخ را به صورت حساب شده انجام داده‌اند ولي با اين وجود آنها بايد بدانند كه هر پرچمي كه از دست سرداري مي‌افتد، سردارهاي ديگري آن پرچم را با قوت و افتخار در دست مي‌گيرند و اين راه را ادامه مي‌دهند.

اين استاد دانشگاه در ادامه تاكيد كرد: هنگامي كه بحث شهادت دانشمندان ما به دست دشمنان مطرح مي‌شود، ديگر بحث انتخابات و رقابت رنگ مي‌بازد، در حال حاضر ما در مقام اداي احترام به شهيد علي‌محمدي، شهرياري، حسن تهراني‌مقدم و تازه‌ترين شهيد عرصه علم و فن‌آوري شهيد مصطفي احمدي روشن هستيم.

وي افزود: شهداي عرصه‌ي علم و فناوري به يك كهكشاني از نورانيت در آسمان دانشگاه‌ها مبدل شده‌اند كه اين نشان مي‌دهد دانشگاه در كنار اين فرزندان بسيجي امام و رهبري در خدمت اين انقلاب است.

اين نماينده اصولگراي مجلس هشتم، در پاسخ به پرسشي در مورد رزمايش اخير ارتش و همچنين مسائل مطروحه در مورد تنگه هرمز گفت: رزمايش‌هاي دفاعي از سوي ارتش و سپاه اين پيام را به دنيا مي‌دهد، در عين حال كه ملت جنگ‌طلبي نيستيم از استقلال كشورمان با اقتدار دفاع خواهيم كرد.

حدادعادل در مورد موضوع ردصلاحيت تعدادي از نمايندگان مجلس توسط هيات‌هاي اجرايي، ردصلاحيت را در هر انتخابات امري دانست كه همواره رخ مي‌دهد و گفت: معترضين مي‌توانند اعتراضاتشان را از مجاري قانوني دنبال كنند چرا كه مطمئنا اين اعتراضات در مراحل بالاتر رسيدگي مي‌شود و در برخي از موارد تجديدنظر صورت مي‌گيرد.

وي افزود: ممكن است در برخي از موارد در مرحله تجديدنظر به راي قبلي راي داده شود ولي به هر صورت به نظر بنده ردصلاحيت‌ها در تمامي مراحل رخ داده و چيز تازه‌اي نيست.

حدادعادل در عين حال خاطر نشان كرد: حدس مي‌زنم كه همچون دوره‌هاي قبل موضوع ردصلاحيت‌ها تا حدودي حل شود ولي به نظر بنده بيش از اين نمي‌توان اظهارنظر كرد و بايد دلايل مورد نظر هيات‌هاي اجرايي استاني را جويا شد و آن را مورد رسيدگي قرار داد.

اين عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس در توصيه‌اي به معترضان ردصلاحيت‌ها گفت: قانون راه اعتراض را نشان داده است و طبعا آنها از راه‌هاي قانوني اعتراضات‌شان را دنبال مي‌كنند.

وي در واكنش به اين پرسش كه ارزيابي شما از ردصلاحيت‌هاي چهره‌هاي شاخصي همچون آقاي مطهري به دليل عدم التزام به قانون اساسي چيست، گفت: به هر صورت به اين مسائل رسيدگي مي‌شود، بنده وارد مصداق‌ها نمي‌شوم.

حدادعادل افزود: بنده از هيچ ردصلاحيت و از هيچ اعتراضي دفاع نمي‌كنم چرا كه اين كار مستلزم ورود به جزئياتي است كه بر اساس آن اين تصميمات گرفته شده است.

نماينده مردم تهران در مجلس افزود: البته اين احتمال وجود دارد كه با اعتراضات صورت گرفته در مرحله تجديدنظر صلاحيت‌ها تاييد شود.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا شما براي مجلس آينده كانديداي رياست مي‌شويد يا خير؟ گفت: در حال حاضر محلي براي طرح اين سوال وجود ندارد، تنها چيزي كه براي من مسلم است آن است كه اكنون نامزد انتخاباتي هستم.

اين عضو جبهه متحد اصولگرايي در پاسخ به پرسش ايسنا در مورد آخرين فعاليت اين جبهه و رايزني‌هاي انجام شده با جبهه پايداري گفت: در حال حاضر مشغول فعاليت هستيم و گفت‌وگوهاي خود را با جبهه‌ي پايداري ادامه مي‌دهيم و از آنها براي وحدت و پيوستن به جبهه متحد و يكي شدن اين دو جبهه اصرار داريم.

حدادعادل با اين پيش‌بيني كه براي ارائه ليست انتخاباتي جبهه متحد تا مهلت قانوني فرصت وجود دارد، در مورد رايزني‌هاي انجام شده در مجلس گفت: طبيعت مجلس، انجام اين رايزني‌هاست، بنده گوش خوبي براي شنيدن نظرات دوستان هستم و بر اين اساس هر موردي كه به ذهنم برسد را با دوستان در ميان مي‌گذارم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: