چهارشنبه 11 ژانویه 12 | 14:04

افتتاح شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام

حمیدرضا علیپور

شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام در ایران با حضور ۱۹ نفر از سفرای کشورهای اسلامی عضو کمیته دائم همکاریهای علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک) در دانشگاه پیام نور که منتخب و نماینده تمام دستگاههای علمی و پژوهشی و تحقیقاتی کشور است، مورد بهره برداری قرار گرفت. راه اندازی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان […]


شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام در ایران با حضور ۱۹ نفر از سفرای کشورهای اسلامی عضو کمیته دائم همکاریهای علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک) در دانشگاه پیام نور که منتخب و نماینده تمام دستگاههای علمی و پژوهشی و تحقیقاتی کشور است، مورد بهره برداری قرار گرفت.

راه اندازی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام توسط جمهوری اسلامی ایران در سیزدهمین نشست مجمع عمومی کمیته دائمی علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (کامستک) که فروردین سال ۱۳۸۷ در اسلام آباد پاکستان برگزار شد، به تصویب رسید.

همچنین هدف از راه اندازی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام، ایجاد و تقویت ارتباط علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی است که با ایجاد این شبکه، تبادلات علمی، آموزشی و تحقیقاتی مراکز دانشگاهی کشورهای عضو به شیوه مجازی افزایش خواهد یافت و ضمن به اشتراک گذاشتن توانمندی های موجود، زمینه انجام پروژه های مشترک برای اعضا فراهم خواهد شد.

گفتنی است، دانشگاه هایی که خدمات علمی، آموزشی و پژوهشی خود را به صورت الکترونیکی و مجازی در حیطه جهان اسلام ارائه می دهند، می توانند در این شبکه دانشگاهی عضویت داشته باشند و این شبکه علاوه بر ارائه خدمات اینترنتی به نشانی IINVU.pnu.ac.ir، دارای امکانات فیزیکی همچون سالن کتابخانه، آمفی تئاتر، استودیو صدا و تصویر و کلاس های مجازی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: