چهارشنبه 11 ژانویه 12 | 15:06

دولت اخلالگران بازار ارز و سکه را به دستگاه قضایی معرفی کند

آملی لاریجانی با تاکید بر این‌که وضعیت نظام اقتصادی و به ویژه بازار طلا و ارز باید در دو محور تدبیر و برخورد ساماندهی شود، از قوه مجریه خواست اخلالگران نظام اقتصادی و بازار ارز و سکه کشور را برای برخورد قانونی به دستگاه قضایی معرفی کند


خبرگزاری فارس: ارسال پرونده متهمان اصلی فساد مالی اخیر هفته آینده به دادگاهآیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه از ارسال پرونده متهمان اصلی فساد مالی اخیر در هفته آینده به دادگاه خبر داد و گفت: تلاش‌های قوه قضائیه به مرحله‌ای رسیده که تحقیقات مقدماتی بخش عمده پرونده فساد مالی به اتمام رسیده و کیفرخواست تعدادی از متهمان هفته آینده به دادگاه خواهد رفت و دادگاه متهمان اصلی برگزار خواهد شد.

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با اعلام این خبر افزود: امیدواریم در اسرع وقت و با رعایت تمام موازین شرعی و قانونی احکام متهمان این پرونده صادر شود.

رئیس قوه قضائیه از آمادگی دستگاه قضایی برای برخورد جدی و سریع با اخلالگران نظام اقتصادی کشور برحسب وظایف قانونی دستگاه قضایی نیز خبر داد و با اعلام این‌که “گرچه دولت تمام تلاش‌های خود را برای ایجاد ثبات در بازار اقتصادی انجام می‌دهد” گفت: معیشت و رفاه مردم مسئله مهمی است که نمی‌توان بسادگی از کنار آن عبور کرد و اجازه داد که دلالانی به طمع سودهای کلان به وضعیت نظام اقتصادی دامن بزنند و دولت محترم نیز باید با تدبیر در ایجاد ثبات بازار اقتصادی اقدام نماید و با برخورد قاطع با افراد سودجو به این وضعیت سر و سامان بدهد.

آملی لاریجانی با تاکید بر این‌که وضعیت نظام اقتصادی و به ویژه بازار طلا و ارز باید در دو محور تدبیر و برخورد ساماندهی شود، از قوه مجریه خواست اخلالگران نظام اقتصادی و بازار ارز و سکه کشور را برای برخورد قانونی به دستگاه قضایی معرفی کند ولی در عین حال تأکید کرد: گرچه ما از دستگاه‌های اجرایی و امنیتی نیز می‌خواهیم که در اسرع وقت سودجویان و دلالان مخل در نظام اقتصادی را به قوه قضائیه معرفی کنند اما دستگاه قضایی در صورت کشف موارد فساد و اخلال منتظر اعلام هیچ دستگاهی نیز نمی‌ماند و برحسب وظیفه قانونی خود بشدت با این اخلالگران خارج از نوبت، برخورد قضایی خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه با طرح این مسئله که “دست داشتن مخالفان نظام جمهوری اسلامی در ایجاد تلاطم در نظام اقتصادی احتمال معقولی است” گفت: اخلال در نظام اقتصادی کشور جرمی است که ضرورت برخورد قاطع‌تری را می‌طلبد و ما اجازه نمی‌دهیم که عده‌ای برای ایجاد ناامیدی در مردم به ایجاد تلاطم و بی‌ثباتی در نظام اقتصادی کشور بپردازند تا زندگی و معیشت مردم را تحت‌الشعاع خود قرار دهند و در مسیر سرمایه‌گذاری سالم و معقول و مشروع هم سنگ‌اندازی کنند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری سالم انتخابات مجلس شورای اسلامی و ابراز اطمینان نسبت به برگزاری انتخاباتی پرشور و باشکوه گفت:‌ انتخابات نقطه قوت نظام اسلامی است؛ دشمنان نظام هم همواره به دنبال این بوده و هستند که این نقطه قوت را زیرسوال ببرند و کمرنگ کنند اما بحمدالله هربار نیز با شکست مواجه شده‌اند و مردم بصیر ایران اسلامی حتی گاهی بصیرتر از مسئولان اجازه قدرت‌نمایی دشمنان و ایجاد یاس و ناامیدی در مسیر برگزاری انتخابات را نمی‌دهند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به این‌که ممکن است مردم اشکالات و انتقاداتی به قوای سه‌گانه کشور داشته باشند، تاکید کرد: مردم ما با وجود این‌که شاید انتقاداتی به مدیران و دستگاه‌های اجرایی و قضایی و سایر دستگاه‌ها دارند اما معنی دوستی‌ها و دشمنی‌ها را می‌فهمند و دوست و دشمن را می‌شناسند و وقتی که مرزهای دوستی و دشمنی مشخص شد، آنگاه با قدرت وارد صحنه می‌شوند.

آملی لاریجانی اظهار داشت: این بار هم علی‌رغم تلاش دشمنان و فتنه‌گران داخلی و ضدانقلاب انشاءالله انتخابات با آرامش و آزادی کامل برگزار خواهد شد و مردم، دلسوزان و دوستداران نظام را برای دفاع از حقوق خود به مجلس خواهند فرستاد.

رئیس قوه قضائیه به “عده معدودی که قصد دارند آرامش انتخابات را به تلاطم بیندازند” هشدار داد: قوه قضائیه با شدت با اخلالگران نظم و آرامش انتخابات برخورد خواهد کرد و مردم هم مطمئن باشند که در برخورد با جرایم انتخاباتی و فتنه‌گری‌ها در مسیر انتخابات تردید نخواهیم کرد و تمام دستگاه‌ها موظفند بر حسب وظایف قانونی خود از آرای مردم صیانت کنند.

وی خطاب به برخی کشورهای غربی که تحلیل‌های نادرستی از موقعیت سیاسی کشور دارند، گفت: به کشورهای غربی توصیه می‌کنیم براساس آدرس‌های غلط از داخل و خارج کشور، تحلیل‌های نادرست ارائه ندهند و دنباله‌رو عقب‌افتاده‌های سیاسی نباشند و با تدبیر و تحلیل درست، قدرت واقعی ایران را درک کنند.

رئیس دستگاه قضایی تاکید کرد: غربی‌ها باید درک کنند که شعار و اهداف ایران اسلامی، شعارها و اهدافی برحق و برپایه دفاع از مظلومان است و از این روست که ایران هم اکنون در قلوب مردم جهان جای دارد و الگوی ملت‌های مظلوم دنیاست و در حقیقت هیچ زمانی نظام جمهوری اسلامی ایران تا این حد به لحاظ سیاسی، نظامی و سایر جهات دارای استقرار و ثبات نبوده است.

آملی لاریجانی در ابتدای جلسه با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی گفت: اربعین حسینی باردیگر شعله‌های قیام بزرگ عاشورا را زنده می‌کند، شعله‌هایی که تا قیامت زنده و نورانی خواهد ماند.

وی با تاکید براین ‌که “عاشورا در قلوب مومنان همواره زنده است” گفت: هیچ قلم و زبانی نمی‌تواند عمق ارادت و دلبستگی مومنان پیر و جوان و خردسال به قیام عاشورا را به تصویر کشد و بیان کند هرچند عمق ارادت و علاقه به اهل بیت (ع) برای غربی‌ها قابل درک نیست چون با هیچ ملاک و معیار مادی در این دنیا نمی‌توان این مسئله را سنجید.

آملی لاریجانی گفت:‌ آمریکایی‌ها سال‌ها در عراق حضور داشتند اما هیچ‌گاه نتوانستند عزت و عظمت عاشورایی مسلمانان و مومنان عراق را درک کنند و نمی‌توانند درک کنند که چگونه ارادتمندان به عاشورا همواره با عزت زندگی خواهند کرد و عزتمندانه از دنیا خواهند رفت.

رئیس قوه قضائیه عشق به ائمه اطهار (ع) را میزان و ملاک حرکت و زندگی مومنان برشمرد و با اشاره به روایاتی در باب جایگاه والای ائمه در “ارض و سماوات” تاکید کرد: ‌مطابق آنچه در روایات بر آن تاکید شده نور امام (ع) در قلوب مومنان نورانی‌تر از خورشید است و امیدواریم قلوب مومنان تا قیام قیامت از خورشید تابان ائمه‌اطهار (ع) منور و مصفا شود.

شایان ذکر است در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی که مسئولین سازمان پدافند غیرعامل کشور هم حضور داشتند، نحوه اجرای پدافند غیرعامل و تسریع کاربرد آن در قوه قضائیه و دستگاه‌ها و سازمان‌های تابعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: