سه‌شنبه 22 ژوئن 10 | 22:13

نگاهی به ستاد دانشجویی “ملی کردن دانشگاه آزاد”

ستاد دانشجویی “ملی کردن دانشگاه آزاد” اعلام موجودیت کرد.


اشاره: پس از تصویب طرح غیر قانونی و سوال برانگیز در مجلس شورای اسلامی برای وقف دانشگاه آزاد، ستاد دانشجویی “ملی کردن دانشگاه آزاد” اعلام موجودیت کرد. که بلافاصله پس از آن تشکل‌های مختلف دانشجویی با دادن بیانیه‌ای از این ستاد استقبال کردند.و تا این لحظه 165 تشکل از سراسر کشور از این حرکت حمایت کرده‌اند. آدرس سایت رسمی این ستاد http://www.azadeazad.com می‌باشد.  پیش از این نیز اتحادیه تمامی تشکل‌های دانشجویی کشور در نامه‌ای سرگشاده به برادران لاریجانی هشدار داده بودند که :«روابط غیرقانونی مجلس و دستگاه‌قضا با مدیریت دانشگاه‌آزاد را پایان دهید». روند اعتراضات با صدور بیانیه‌های مختلف همچنان ادامه دارد.
در زیر نگاهی کوتاه به این روند می‌اندازیم

اعلام موجودیت ستاد دانشجويي “ملي كردن دانشگاه آزاد”

به گزارش خبرگزاري فارس، در بيانيه اعلام موجوديت ‌ستاد دانشجويي ملي كردن دانشگاه آزاد آمده است: بي همتي عده‌اي از وكلاي ضعيف النفس مجلس شوراي اسلامي در تصويب طرحي كه عزت و استقلال خانه ملت ايران را زير سوال برده است دانشجويان را بر آن داشت تا خود راسا وارد صحنه شوند و نسبت به احقاق حقوق مردم اقدام كنند.

اين بيانيه مي‌افزايد: به فرموده امام راحل، مجلس در راس امور است و اقدام دانشجويان در جهت حمايت از مجلس مي باشد تا نمايندگان آن وكيل ملت باشند نه جيره خوار عده‌اي خاص! اما مجلس با تصويب اين طرح نشان داد كه در راس آن قدرت‌مندان رانت‌خوار و لابي‌گران قرار دارد.

ستاد دانشجويي ملي كردن دانشگاه آزاد در ادامه اين بيانيه تصريح كرده است: اين ستاد در پي حمايت از قانونگرايي و رعايت تكاليف قوا و حمايت از شوراي عالي انقلاب فرهنگي و اختيارات آن بر اساس اصل 110 قانون اساسي و تاكيدات مقام معظم رهبري است.

اين بيانيه مي افزايد: ستاد دانشجويي ملي كردن دانشگاه آزاد بدون هيچ رنگ و بوي سياسي و دور از جدال‌هاي رايج ميان احزاب و تشكل‌هاي سياسي به دنبال حقوق ملت است تا هزاران ميليارد تومان از اموال مردم كه تحت نظارت عده اي خاص قرار گرفته است را از زير چنبره آنها درآورد.

این بیانیه با تاكيد بر اينكه اين حركت همانند جنبش حمايت از حقوق هسته‌اي ملت ايران جزو حركت‌هاي اصيل دانشجويي است خاطرنشان كرده است: از عموم دانشجويان و تشكل‌هاي دانشجويي دعوت مي‌شود تا به اين ستاد بپيوندند

جنبش عدالتخواه دانشجويي به ستاد دانشجويي “ملی کردن دانشگاه آزاد” پيوست

بسم الله القاصم الجبارين
فاما حق الضعفا فضيعتم و اما حقكم بزعمكم فطلبتم
(امام حسين عليه السلام خطبه منا)‌حق مستضعفين را ضايع كرديد و حقي كه براي خويشتن روا مي پنداريد مطالبه كرديد!

اقدام بی شرمانه مجلس شورای اسلامی در تصویب طرح وقف دانشگاه آزاد اسلامی و زیرپانهادن نظر رهبر انقلاب و شورای عالی انقلاب فرهنگی باعث حیرت همه دلسوزان نظام گردید. سرسپردگی و دریوزگی عده ای از نمایندگان مجلس در دفاع از این طرح، عرق شرم برپیشانی هر انسان انقلابی نشاند. و موجی از غم و اندوه و عصبانیت را از این اقدام شرم آور و ننگين، درمیان دلسوزان نظام و رنج کشیدگان و مستضعفين پرپادارندگان واقعي و استوانه هاي حقيقي نظام درپی داشت.

1. اینک در مجلس اصولگرا کار به جایی رسیده است که برخی از نمایندگاه آشکارا با دهن کجی نسبت به فرامین رهبر انقلاب با لابی بازی های کثیف “طرح نظارت بر عملکرد نمایندگان مجلس” را که خواسته رهبری از نمایندگان بود از دستور خارج کرده و به جای آن “طرح خیانت بار وقف دانشگاه آزاد” را خارج از روال عادی بدون گذشتن از کمیسیون تخصصی و با قید فوریت در ایام درگیری های دانشجویان با امتحانات به همت برخی دست نشاندگان و نزدیکان مديريت متخلف دانشگاه آزاد در مجلس، صحن علنی می آورند و با بی شرمی تمام برخلاف دستور رهبری در مورد عدم نقض مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي آن را بررسی و تصویب می کنند. بی شک این طرحی است که تنها خواسته مسئولان متخلف دانشگاه آزاد براي مادام العمر كردن رياست اين دانشگاه و تداوم حاكميت بي قانوني و عدم شفافيت بر اداره 250 هزار میلیارد تومان بيت المال مسلمين را فراهم می کند.

2. بدون تردید این رای مجلس یکی از شرم آورترین مصوبات در طول تاریخ تشکیل آن و همتراز قراردادهاي ننگين تركمنچاي و كاپيتولاسيون در نقض حقوق مستضعفان و مردم بوده است، و باید تک تک کسانی که این طرح را امضا نموده اند در مقابل خدا و رهبری و مردم پاسخگو باشند. نمایندگانی که با پا گذاشتن بر شانه هاي محرومان و با پول دست های پینه بسته مستضعفان به جایگاه نمایندگی رسیده اند – و از مزايايي كه خود براي رفاه خويش تصويب كرده اند- بهره مند گرديده اند، اینک برای پول مستضعفین برای متخلفين در مديريت دانشگاه آزاد کیسه دوخته اند تا همه دسترنج مردم در دانشگاه آزاد را که از آن مردم رنج کشیده است یک جا به یغما برود. آیا این مجلسي است كه قرار بود در راس امور باشد؟آیا این سفلگان صلاحیت نمایندگی این مردم رنج کشیده را دارند؟ آن مجلسی در راس امور است که به تعبیر حضرت امام (ره) عصاره فضائل ملت باشد اما آیا این وكلاء المتخلفين! عصاره فضائل ملت هستند؟

3. در مجلسی که نمایندگان آن به نام اصول گرایی و مبارزه با فقر و فساد و تبعيض، كرسي هاي نمايندگي را در اختيار گرفته اند آن قدر سرسپرده وجود دارد که حاضرند با استفاده از ابزار “دین” بر تخلفات دانشگاه آزاد که آوازه مفاسد آن گوش فلک را کر کرده است و مجلس هفتم در تحقيق و تفحص از دانشگاه آزاد تنها شمه اي از تراژدي آن را آشكار كرده است، سرپوش بگذارد. به راستی شرم آور نیست که عده ای از نمایندگان مجلس اینقدر حریت نداشته باشند که در مقابل این اقدام و تهدید و تطمیع های متخلفين چنگال انداخته بر دانشگاه آزاد بایستند؟ بله نامه های”استثنائا اقدام شود”! مسئولین دانشگاه آزاد برای برخی از اینان باعث گردیده است که نتوانند درمقابل دنیاخواهی خود و دیگران ایستاده و از حق این مردم رنج کشیده که با رنج فروان هزینه تحصیل فرزندانشان را فراهم کنند اسقامت کنند و راه مجلس ششم را در خيانت به انقلاب اسلامي، نظام اسلامي و منافع ملي و حقوق مستضعفين پيش بگيرند.

4. این طرح درشرایطی تصویب می گردد که نظر رهبر انقلاب در مورد عدم ورود مجلس در صورت ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی و عدم نقض احكام شورا زیر پا گذاشته شده و با بی شرمی تمام عده ای از نمایندگان معلوم الحال به استفتائی کلی از رهبری در مورد وقف استناد می کنند و به راحتی از جايگاه رهبری برای اهداف پلید خود هزینه می نمایند! اين بدعت غيرقانوني شروع شكستن جايگاه نهادهاي عالي و بالادستي تصميم گيري نظير شوراي عالي انقلاب فرهنگي و جولان دادن فتنه گران، مفسدين، متخلفين و كساني است كه نظام را ملك طلق خويش مي پندارند. اين اقدام در سالگرد مطالبات و بدعت هاي غيرقانوني فتنه گران، انتقام از راي قاطع و ايستادگي مردم در كنار نظام و مقابل نظام سلطه و فتنه گران و نخبگان خسته، از راه برگشته و بي بصيرت است.

5. باید عملکرد و سوابق و ارتباطات نمایندگان تایید کننده این طرح برای حفظ شان مجلس توسط خود مجلس بررسی و به اطلاع مردم برسد تا همگی مردم بدانند که عده ای برای آباد کردن دنیای خود و دیگران چگونه آخرت خود را سراسر آتش می کنند و حق آنان را پایمال می کنند؟! آبروي سفلگاني كه با آبروي نظام اسلامي –ثمره خون صدها هزار شهيد بازي مي كنند- و نهاد قانون گذاري آن بازي مي كنند، محترم نيست!

6. نمایندگان طراح و تایید کننده این طرح بدانند که در صورت عدم اقدام عملی برای عذر خواهی از مردم و جبران و اصلاح این تجاوز به حقوق ملت، راي دهندگان در مقابل خيانت وكلاي خود ساكت نخواهند نشست، و از مطالبه مردم و دانشجویان در حوزه های انتخابیه خود در امان نخواهند بود، كساني كه به ملت خيانت مي كنند بايد بفهمند كه مردم با كسي عقد اخوت نبسته اند، مشروعيت مسئولين بر اساس فرمايش رهبر معظم انقلاب وابسته به عدالتخواهي و مبارزه با فقر، فساد و تبعيض است و كساني كه بر خلاف قانون، رهبري، مردم و عدالت عمل كنند بايد منتظر واكنش مردمي باشند كه با حماسه آفريني هاي پي در پي نظير انتخابات 40 ميليوني، 9 دي، 22 بهمن به مفسدين و مستكبرين و اصحاب اسلام آمريكايي نه گفتند و اگر كساني مي خواهند از دايره اسلام آمريكايي عقب نمانند بايد منتظر تودهني هاي سنگين ملت باشند!

7. بدون تردید اموال دانشگاه آزاد حاصل دسترنج همه کسانی است که فرزندان خود را با هزار امید و آرزو برای تحصیل به این دانشگاه سپرده اند و بیت المال محسوب شده و جزو اموال ملی محسوب شود و این دانشگاه باید ملی اعلام گردد تا از دسترس و دستبرد مفسدین، خائنین، متخلفين و قانون شكنان در امان بماند. این کمترین اقدامی است که مجلس مدعي اصولگرايي می تواند برای جبران این اقدام خیانت بار و تسکین اندکی از آلام این مردم رنج کشیده و مورد ظلم سيستم بي قانون و غير شفاف دانشگاه آزاد واقع شده، انجام دهد.

8. مجلس شورای اسلامی برای جبران این مصوبه شرم آور و ننگين باید مقدمات ملي اعلام شدن دانشگاه آزاد را فراهم كند تا موجبات بازگشت اموال این دانشگاه به دامان مردم برای خدمت به آنان فراهم گردد.

9. جنبش عدالتخواه دانشجویی به عنوان ترییبون مستضعفین و بغض فروخورده محرومين و فرزندان ملت ضمن محکوم نمودن شدید این اقدام شرم آور مجلس، قاطعانه ملی شدن دانشگاه آزاد را مطالبه نموده و به ستاد دانشجویی”ملی کردن دانشگاه آزاد” می پیوندد و به همه ي عوامل مديريت متخلف اعلام میکند که در مقابل هر اقدام خائنانه و تجاوز به حقوق ملت خواهد ایستاد و به مستضعفین نیز اعلام می کند که تا تحقق حقوق آنان از پای نخواهد نشست و به عهد خدا از آگاهان امت براي عدم سكوت مقابل بي عدالتي هاي زمانه پاي بند خواهد ماند كه اخذ الله علي العلماء الا يقاروا علي كظه ظالم و لا سغب مظلوم

و السلام علي من اتبع الهدي
جنبش عدالتخواه دانشجویی

پيوستن انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه‌ تهران به این ستاد

نوروزي دبير انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، ضمن اعتراض شديد نسبت به مصوبه مجلس مبني بر ملغي كردن مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره اساسنامه دانشگاه آزاد و همچنين حمايت از وقف اموال اين دانشگاه، تأكيد كرد كه انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه تهران به منظور صيانت از حقوق دانشجويان و كاركنان و اساتيد دانشگاه آزاد به “ستاد دانشجويي ملي كردن دانشگاه آزاد ” پيوسته است.

بيانيه بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحددزفول
در بخشی از این بیانیه آمده است: و حال پس از ۶ سال دقیقا می توان منظور ان همه سرمایه گذاری وامکانات از قبیل (م) که خودتان بهتر می دانید و نیز حق انتخاب رئیس شعبه هر شهری که نماینده آن همسو با سیاستهای دانشگاه آزاد باشدو مابقی امکانات را حس کرد .و خیلی چیزهای دیگر که نمی شود بیان کرد. ولی صحبت من این حرفها نیست من ناخوش از کار مجلس هستم که متاسفانه اکثریت آن را هم نیز هم کیشانمان برعهده دارند. وهرچه هم که بگوییم تف سربالاست.دوستان ما قسمتی از قدرت دانشگاه آزاد را در ساماندهی اغتشاشات سال گذشته و نیز برخورد با دانشجویان ارزشی دانشگاهها دیدیم .

اقدام نمايندگان حيات خلوت دانشگاه آزاد را براي فرصت‌طلبان تقویت کرد
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در بیانیه خود آورده است: نمايندگان متكاثران در اين اقدام دور از آرمان‌هاي انقلاب، امام(ره) ورهبري عظيم‌الشأن، قلب هزاران نفر از دانشجويان متعهد و دلسوز به اين انقلاب را جريحه‌دار ساخت و باعث تقويت حيات خلوت دانشگاه آزاد براي افراد فرصت‌طلب شد.

اعتراض شديد 10 تشكل دانشجويي دانشگاه‌هاي مشهد به نمايندگان مجلس
مديريت دانشگاه آزاد با نفوذ در قواي مستقلي چون قوه مقننه و قضائيه بعضي اركان اين قوا را به حيات خلوت خود براي ادامه دادن به مفاسد اقتصادي عمده اين دانشگاه تبديل كرده است. جنبش دانشجويي به بعضي از نمايندگان و مديريت دانشگاه آزاد هشدار مي‌دهد با عدول از مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مقابله با اصول انقلاب اسلامي گناهي نا بخشودني است كه مطمئنا روزي ملت ايران با اين مفسدان تسويه حساب خواهند كرد.

اين بيانيه از سوي تشكل‌هاي دانشجويي زير صادر شده است:
بسيج دانشجويي دانشگاه فردوسي، بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد مشهد، بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور مشهد، بسيج دانشجويي دانشگاه خيام، بسيج دانشجويي دانشگاه سجاد، بسيج دانشجويي دانشگاه امام رضا(ع)، بسيج دانشجويي دانشكده فني شهيد منتظري، انجمن اسلامي دانشگاه پيام نور مشهد، جامعه اسلامي دانشگاه فردوسي، جنبش عدالتخواه دانشجويي مشهد

بیانیه10 تشکل دانشجویی شیراز علیه اقدام غیر قانونی مجلس
در بخشی از این بیانیه آمده است:
همه ی آن 134 نماینده موافق این طرح غیرقانونی باید طی نامه ای از پیشگاه رهبر انقلاب اسلامی، قانون اساسی و مردم ایران اسلامی عذر خواهی کنند و دوباره سوگندی که در ابتدای ورود به مجلس را بر زبان آوردند، این بار محکم تر و رساتر از قبل بیان دارند.
مجلس باید لیست تمامی آن 134 نماینده را منتشر سازد تا دانشجویان انقلابی در هر استان نمایندگان خود را بهتر شناخته و مطالبه گری خود از بی اعتنایان به کلام رهبری را هر چه سریع تر شروع کنند.
شورای نگهبان باید به رسالت انقلابی و قانونی خویش عمل کند و جدای از حواشی ظاهرا پرزرق و برق دانشگاه آزاد و هیئت حاکمه آن! به قانون اساسی عمل کرده و طرح وقف دانشگاه آزاد را که برای زنده ماندن یک جریان فکری و البته مالی، مصوب شده است، با دقت نظر بررسی کرده و هرچه سریع تر نتیجه آن را اعلام نماید.

اين بيانيه از سوي تشكل‌هاي دانشجويي زير صادر شده است:
بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز، بسیج دانشجویی آموزشکده باهنر شیراز، ستاد یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه شیراز، دانشجویان عدالتخواه شیراز

راهپيمايي اعتراضي دانشجویان و طلاب در مازندران
جنبش هاي دانشجويي و طلاب استان مازندران براي نشان دادن اعتراض خود به وقف اموال دانشگاه آزاد راهپيمايي عدالتخواهانه اي را از امامزاده قاسم(ع) بابل به مقصد دانشگاه آزاد اسلامي قائمشهر با طول 15 كيلومتر شروع خواهد كرد. اين راهپيمايي فردا چهارشنبه ساعت 8 صبح شروع خواهد شد.

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سیرجان
در بخشی از این بیانیه آمده است:«همه انتظار ملت از شما نمایندگان بصیرت در همه زمینه هاست فراموش نکنید که ملت شما را زیر نظر دارد و هیچوقت کوچکترین لغزش از موازین و اصول را از شما بر نمی تابد و فراموش نکنید که شما حامیان اسلام و مردمید همانگونه که تا کنون بوده اید . ما منتظر پاسخ نمایندگان خواهیم ماند و موضع شان را در خصوص مساله دانشگاه ازاد جویا می شویم. اما هرگز اجازه نخواهیم داد دانشگاه ازاد اسلامی که تعلق به همه ی ملت دارد در دست کسانی خاص بماند و محدود شود»

و ده‌ها تشکل دیگر نیز همچنان با دادن بیانیه‌هایی نسبت به این قضیه اعتراض می‌کنند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.