چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۲۳ دی ۹۰ | ۱۳:۱۶

فیلم: دفاع نامزد ریاست جمهوری آمریکا از ترور شهید احمدی روشن

ریک سانتروم نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با یاد کردن از ترور دانشمندان ایرانی با لحنی طعنه‌آمیز گفت: «مسائلی مثل کشته شدن دانشمندان هسته‌ای ایران، مرا امیدوار می‌کند.»


همزمان با انتشار برخی گزارش‌ها درخصوص دخالت اسرائیل در ترور دیروز دانشمند هسته‌ای ایران، ریک سانتوروم نماینده جمهوریخواه که برای انتخابات آتی نیز کاندیدای ریاست جمهوری شده است، با لحنی تمسخرآمیز، از ترور دانشمندان هسته‌ای ایران یاد کرد.

وی با اعلام حمایت صریح و رسمی از ترور دانشمندان ایرانی گفت: مسائلی مثل کشته شدن دانشمندان هسته‌ای ایران، مرا امیدوار می‌کند.

این نامزد انتخابات 2012 افزود: فکر می‌کنم که ترور این افراد، کار فوق‌العاده‌ای است و باید بدین ترتیب پیام روشنی بدهیم که اگر تو دانشمندی هستی که برای روسیه، کره شمالی یا ایران کاری می‌کنی، امنیت تو در خطر خواهد بود.

دانلود فیلم

وی ، با بیان اینکه ما این کار را برای شهروندان آمریکایی انجام داده‌ایم، گفت: فرض می‌کنیم شما کسی باشید که در حال تولید بمب هسته‌ای هستید که می‌تواند اسراییل را بزند و یا برای کشوری سپر هسته‌ای ایجاد کنید که با مصونیت به گسترش تروریسم می‌پردازد، طبیعی است که ما بخواهیم شما را از میان برداریم.

این اظهارات رسمی نامزد انتخاباتی در حالی است که دولت آمریکا دیروز در واکنش به ترور دانشمند ایرانی، نقش خود را در ترور شهید احمدی روشن رد کرده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: