شنبه 14 ژانویه 12 | 14:39

معرفی 12 اثر برای مسابقه کتابخوانی اینترنتی دهه فجر

مدیر کل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تاکید بر استقبال مخاطبان از مسابقات اینترنتی نهاد کتابخانه‌ها گفت: ۱۲ اثر برای مسابقه کتابخوانی دهه فجر و ربیع الاول (میلاد حضرت رسول اکرم) بزودی معرفی خواهند شد.


مدیر کل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تاکید بر استقبال مخاطبان از مسابقات اینترنتی نهاد کتابخانه‌ها گفت: ۱۲ اثر برای مسابقه کتابخوانی دهه فجر و ربیع الاول (میلاد حضرت رسول اکرم) بزودی معرفی خواهند شد.

«محمدحسین علایی» روز شنبه در گفت‌و‌گو یی در مورد برنامه‌های فرهنگی این نهاد در ایام اربعین و در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی افزود: مسابقه ویژه‌ای را در این ایام با همکاری رادیو معارف به مدت ۴۰ روز برگزار کرده‌ایم.

وی گفت: در این راستا، نهاد کتابخانه‌های عمومی چندین کتاب در حوزه عاشورایی با عناوین «حماسه حسینی» اثر استاد شهید مطهری، «آه» اثر یاسین حجازی، «زندگانی امام حسین» اثر سیدجعفر شهیدی، «فتح خون» نوشته سیدمرتضی آوینی، «مراقبه‌های عاشورایی» مرحوم سیدمنیرالدین حسینی هاشمی، «قیام مختار» اثر سیدابوفاضل رضوی اردکانی و «هفت شهر عشق» نوشته مهدی خدامیان آرانی و فرهنگ سخنان امام حسین (ع) را به علاقه مندان برای شرکت در مسابقه معرفی کرده است.

علایی در مورد تجهیز کتابخانه‌ها به کتاب‌های ویژه و مرتبط با ماه محرم و قیام عاشورا گفت: حدود هشت هزار جلد کتاب با محوریت این موضوع برای کتابخانه‌ها خریداری شده که با استقبال خوبی از طرف مخاطبان رویه رو شده است.

وی به برگزاری مسابقات کتابخوانی ویژه انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی در بهمن ماه و دهه فجر اشاره کرد و گفت: ۱۲ کتاب برای مسابقه اینترنتی انتخاب خواهند شد که اسامی نهایی آن متعاقبا اعلام می‌شود. با توجه به آنکه ماه بهمن مصادف با ربیع الاول و تولد پیامبر اکرم (ص) است، چند کتاب مرتبط با این موضوع نیز معرفی خواهند شد.

علایی همچنین از برپایی نمایشگاه کاریکاتور کتاب در ایام دهه فجر در تمامی استان‌های کشور خبر داد و افزود: آثار زیادی از کشورهای مختلف به مسابقه کاریکاتور کتاب که چندی پیش از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار شد به دست ما رسیده که در ایام دهه فجر این آثار در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

مدیر کل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همچنین از برپایی یادمانی برای مرجومه «سپیده کاشانی» شاعره انقلاب خبر داد و گفت: این برنامه بمنظور آشنایی با اندیشه‌های فاخر ادبی و چهره‌های ماندگار این مرز و بوم، در اسفند ماه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه (امور ادبی اداره کل فرهنگی نهاد کتابخانه‌ها) تا ۲۵ بهمن ماه است و به نفرات برگزیده جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

علاقه مندان برای شرکت در مسابقات کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور می‌توانند به پایگاه www. booki. ir شبکه کتابخوانان حرفه‌ای مراجعه کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: