سه‌شنبه 15 ژوئن 10 | 21:40

انتشار فیلم ویرایش‌نشده‌ی حمله‌ی رژیم‌ صهیونیستی به ناوگان آزادی غزه

انتشار ویدئوها و تصاویر جعلی درباره‌ی این واقعه، بخشی از کوشش بیهوده‌ی این رژیم برای فریب افکار عمومی بود. اما Iara Lee یکی از اعضای جمعیت «فرهنگ مقاومت» (Cultures of Resistance) که یک شبکه‌ی فرهنگی از فعالان عدالت‌طلب است، برای اولین‌بار فیلمی ویرایش‌نشده از این جنایت را منتشر کرده است. او یکی از افرادی بود که از این حادثه جان سالم به‌در برده است و هم‌اکنون به موطن خود بازگشته است. این فیلم علی‌رغم تلاش رژیم اسرائیل برای محو کلیه‌ی تصاویر ضبط‌شده، حفظ شده است.


در شب یک‌شنبه 30 می 2010، نیروهای دریایی رژیم اسرائیل در حرکتی ضدانسانی کشتی حامل کمک‌های انسان‌دوستانه به نوار محصور غزه را محاصره و به آن حمله کردند. اسرائیلی‌ها بر روی عرشه‌ی بزرگ‌ترین کشتی این ناوگان یعنی Mavi Marmara به روی مسافران غیرنظامی آتش گشودند و حداقل 9 نفر را به قتل رساندند و ده‌ها نفر را زخمی کردند.

در این میان رژیم اسرائیل با تلاش‌های واهی در صدد تطهیر چهره‌ی خود برآمد. انتشار ویدئوها و تصاویر جعلی درباره‌ی این واقعه، بخشی از کوشش بیهوده‌ی این رژیم برای فریب افکار عمومی بود که با شکست روبرو شد.

اما Iara Lee یکی از اعضای جمعیت «فرهنگ مقاومت» (Cultures of Resistance) که یک شبکه‌ی فرهنگی از فعالان عدالت‌طلب است، برای اولین‌بار فیلمی ویرایش‌نشده از این جنایت را منتشر کرده است. او که یک زن برزیلی با اصلیت کره‌ای است، یکی از مسافران این کشتی بود که قصد ساخت فیلم مستندی درباره‌ی این سفر عدالت‌طلبانه داشت و از این حادثه جان سالم به‌در برده است. او هم‌اکنون به موطن خود بازگشته است. این فیلم علی‌رغم همه‌ی تلاش رژیم اسرائیل برای محو کلیه‌ی تصاویر ضبط‌شده از سوی مسافران کشتی‌ها، حفظ شده است. او در گزارشی که با عنوان «آن‌چه بر ما در غزه گذشت» در San Fransisco Chronicle منتشر شد نوشت: “اسرائیلی‌ها تمامی تجهیزات تصویربرداری و نوارهای فیلم من را ضبط کردند. اما این تصاویر بر روی یک کارت حافظه ذخیره شده بودند که خوشبختانه توانستم از دسترس آن‌ها پنهان کنم.”

نسخه‌ی 15دقیقه‌ای این فیلم را می‌توانید در قسمت پایین مشاهده کنید. حجم این نسخه به دلیل کیفیت بالای آن زیاد است و لود شدن کامل آن مدتی طول می‌کشد.

نسخه‌ی کامل این فیلم که یک‌ساعت زمان دارد با حجم 1.4گیگابایت از این آدرس قابل دانلود است. هم‌چنین فرمت 3gp این ویدئو را برای استفاده در تلفن‌های همراه با حجم 37مگابایت می‌توانید از این آدرس دانلود کنید.

  1. مستند بسازیم | یک سرپناه « وب‌گردی‌های من
    2 سپتامبر 2010

    […] ویرایش نشده تشکیلات فرهنگ مقاومت را از اینجا پیدا کنید(+)، و پیام حضرت آقا در آن ایام را از اینجا(+) […]

  2. مستند بسازیم | کمترین
    2 سپتامبر 2010

    […] ویرایش نشده تشکیلات فرهنگ مقاومت را از اینجا پیدا کنید(+)، و پیام حضرت آقا در آن ایام را از اینجا(+) […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.