دوشنبه 16 ژانویه 12 | 13:47

انتشار نرم‌افزار چندرسانه‌ای سردار شهید علی بسطامی

شتاد و چهارمين نرم‌افزار چندرسانه‌ای شاهد ويژه «سردار شهيد علی بسطامی» با همكاری بنياد شهيد و امور ايثارگران ايلام منتشر شد.


نرم‌افزار چندرسانه‌ای «سردار شهید علی بسطامی» مجموعه‌ای از اطلاعات و آثار مرتبط با سردار شهيد علی بسطامی، فرمانده واحد اطلاعات و عمليات تيپ يكم اميرالمومنين(ع) لشكر 4 بعثت است كه 56 قطعه عكس، 91 برگ سند و 84 دقيقه فيلم را دربرمی‌گيرد. اين نرم‌افزار چند‌رسانه‌ای شامل زندگی‌نامه، خاطرات، در كلام ياران و روزنوشته‌های شهيد است.

علی بسطامی، اول ارديبهشت‌ماه سال 1342 در روستای اما از توابع شهرستان ملك‌شاهی در خانواده‌ای مومن و مذهبی چشم به جهان گشود. با آغاز انقلاب اسلامی در تظاهرات و راهپيمايی‌ها شركت فعال داشت و از پيشتازان اين عرصه بود.

بعد از پيروزی انقلاب اسلامی كه محاربه و جنگ گروهك‌های ضدانقلاب بر عليه انقلاب آغاز شده بود او آگاهانه وارد سنگر مبارزه با منافقين شد و با راه‌اندازی گشت‌های شبانه و نگهبانی‌های مسلحانه به مبارزه با آن‌ها برخاست.

با آغاز جنگ تحميلی عراق بر عليه ايران علی بسطامی از طريق سپاه، با هدف اطاعت از فرمان امام خمينی(ره) و بيرون راندن دشمن از ميهن اسلامی به جبهه رفت و در سمت‌های مختلف از جمله مسئوليت حفاظت اطلاعات، جانشينی و فرماندهی گردان، معاونت اطلاعات، عمليات و همچنين فرماندهی اطلاعات عمليات صادقانه و مخلصانه خدمت كرد و در عمليات‌های عاشورا، والفجر 9، كربلای 1، كربلای 4، كربلای 10، نصر 4، والفجر 4، والفجر 8 و ده‌ها عمليات چريكی شركت داشت.

وی مدت 50 ماه در جبهه حضور داشت و سرانجام در يك عمليات گشت‌شناسايی جهت بررسی وضعيت تحرك منافقين در منطقه مهران در داخل خاك عراق، ضمن برخورد با مين والمرا در سپيده‌دم هفتم خردادماه سال 67 به همراه محمود پيرنيا و غلام رضايی‌نژاد به شهادت رسيد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: