دوشنبه 16 ژانویه 12 | 15:56

رونمایی از سه کتاب درباره شهید میثمی

کتاب‌های «یادنامه شهید عبدالله میثمی»، «روزگار وصل» و مجموعه شعر ««هر جامه اگر سرخ… که احرام من است» در کنار نرم‌افزار چند رسانه‌ای و پایگاه اطلاع‌رسانی شهید میثمی، توسط همسنگران این روحانی شهید رونمایی شدند.


کتاب‌های «یادنامه شهید عبدالله میثمی»، «روزگار وصل» و مجموعه شعر «هر جامه اگر سرخ… که احرام من است» در کنار نرم‌افزار چند رسانه‌ای و پایگاه اطلاع‌رسانی شهید میثمی، توسط همسنگران این روحانی شهید رونمایی شدند.
آیین رونمایی از نرم‌افزار چند رسانه‌ای، کتاب‌ها و پایگاه اطلاع‌رسانی شهید حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله میثمی، نماینده امام‌ (ره) در قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) ظهر امروز (۲۶ دی ماه) با حضور جمعی از فرماندهان سال‌های دفاع‌مقدس و علاقه‌مندان به این شهید روحانی در تالار ایوان شمس برگزار شد.

سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا و رییس یادواره شهید میثمی در آغاز این مراسم، خاطراتی از حضورش در کنار نماینده امام (ره) در قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) بیان کرد و سپس سردار علی شمشیری، ‌ نویسنده کتاب «یادنامه شهید میثمی» و یکی از همرزمان او در دوران دفاع مقدس و هم‌بندان وی در زندان‌های رژیم ستمشاهی نیز خاطراتی از آن دوران بیان کرد.

شمشیری در ادامه به روابط نزدیک رزمندگان و فرماندهان با شهید عبدالله میثمی اشاره کرد و گفت: شهید میثمی یک شخصیت جامع بود و امیدوارم که یادواره ملی شهید حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله میثمی، آغازی برای شناخت این شخصیت روحانی و تاثیرگذاری او بر فرهنگ جامعه باشد.

در ادامه آیین رونمایی از نرم‌افزار چند رسانه‌ای، کتاب‌ها و پایگاه اطلاع‌رسانی شهید حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله میثمی، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد عابدی، نویسنده کتاب «زندگی فرشته‌گونه: تحلیلی بر اخلاق و رفتار شهید حجت‌الاسلام عبدالله میثمی» گفت: روحانیت در ترویج معنویت در جبهه‌ها نقش داشتند و شهید میثمی به عنوان نماینده امام (ره) در حفظ معنویت رزمندگان تلاش می‌کرد.

وی یادآور شد: امام‌خمینی (ره) در تمامی کتاب‌های خود به سمت و سوی توحید می‌رفتند و در کنار بیان هر موضوع، درباره توحید هم سخنانی می‌گفتند. شهید میثمی نیز در سخنرانی‌هایش درباره معاد و خانه آخرت صحبت می‌کرد.

در پایان این مراسم، لوح‌فشرده شهید عبدالله میثمی، کتاب‌های «یادنامه شهید عبدالله میثمی» نوشته سردار علی شمشیری، «روزگار وصل» شامل سخرانی‌های این روحانی شهید و مجموعه شعر ««هر جامه اگر سرخ… که احرام من است» و پایگاه اطلاع‌رسانی شهید میثمی رونمایی شدند.

یادواره ملی شهید حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله میثمی، نماینده امام خمینی (ره) در قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص)، با عنوان «میثم ولایت، روحانی خط مقدم جبهه‌ها» روز پنجشنبه ششم بهمن ماه در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: