دوشنبه 16 ژانویه 12 | 16:50
جزئیات جلسه فرماندهان سابق سپاه با علایی

علائی: فکر نمی‌کردم این‌گونه برداشت شود

آقای علایی گفت اگر برداشتی از مقاله من شده است که علاقمندان به نظام را ناراحت کرده من عذرخواهی می کنم، من هیچ نیت سوئی نداشتم و هدفم صرفاً عبرت آموزی دیکتاتورهای عربی از سرنوشت رژیم شاهنشاهی ایران بود و فکر نمی کردم کسانی بخواهند نظام مردمی جمهوری اسلامی را با نظام دیکتاتوری رژیم گذشته مقایسه کنند.


در پی انتشار مقاله 19 دیماه حسین علائی و واکنش ها و انتقادات گسترده پس از آن روز گذشته جمعی از فرماندهان و مسئولان سابق نیروی دریایی سپاه و قرارگاه نوح(ع) با وی دیدار و گفتگو کردند.

سردار سیدمجید میراحمدی معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و از همکاران سابق حسین علایی در نیروی دریایی سپاه پیرامون موضوعات مطرح شده در این جلسه به خبرنگار مهر گفت: جمعی از فرماندهان و مسئولان سابق نیروی دریایی و قرارگاه نوح (ع) که انتقاداتی درخصوص مقاله آقای حسین علائی در روزنامه اطلاعات داشتند شب گذشته با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

میراحمدی افزود: نگرانی دوستان و همکاران سابق آقای علایی بیشتر متوجه خوراکی بود که این مقاله برای ضدانقلاب داخلی و خارجی فراهم کرده بود و آنها هم طبیعتا مبتنی بر برداشت ها و تفسیرهای ضدانقلابی خود یاوه گوئی ها را نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی سرداده بودند.

وی با بیان اینکه آقای علائی نسبت به برداشتهای غلط از این مقاله اظهار تأسف کردند عنوان کرد: آقای علایی گفت اگر برداشتی از مقاله من شده است که علاقمندان به نظام را ناراحت کرده من عذرخواهی می کنم، من هیچ نیت سوئی نداشتم و هدفم صرفاً عبرت آموزی دیکتاتورهای عربی از سرنوشت رژیم شاهنشاهی ایران بود و فکر نمی کردم کسانی بخواهند نظام مردمی جمهوری اسلامی را با نظام دیکتاتوری رژیم گذشته مقایسه کنند.

معاون وزیر دفاع افزود:آقای علایی همچنین گفت من متاسفم که فرزند شاه خائن امروز دم از لزوم دموکراسی در ایران بزند. جمهوری اسلامی علیه نظام دیکتاتوری بوده است. من از جوانی که در مبارزه با رژیم شاهنشاهی بودم ، آرزویم تشکیل حکومت اسلامی با محوریت امام خمینی (ره) و مبتنی بر نظریه ولایت فقیه بود. آشنائی و وفاداری من به ولایت فقیه به قبل از انقلاب بر می شود.

میراحمدی اضافه کرد:آقای علایی اظهار داشت پدرم که روحانی بود من را از همان سن کودکی پای درس امام خمینی (ره) در مسجد سلماسی قم می برد. من معتقد به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بوده و هستم.

وی در ادامه اظهار داشت: آقای علائی در این نشست گفت که در مورد شخص مقام معظم رهبری نیز از قبل از انقلاب با ایشان آشنا شده و در بین فرماندهان سپاه یکی از کسانی بوده است که بیشترین مراوده را با ایشان داشته و از زمانی که حضرت آقا در سال 1356 درمشهد مقدس ممنوع المنبر بودند در معیت آقای مقدم به مسجد کرامت مشهد رفت و آمد داشته و با ایشان ارتباط داشته است.

معاون سابق نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: آقای علائی در مورد ارادت و اطاعت خود نسبت به رهبر انقلاب نیز گفت «من هم در ارادت و هم در اطاعت همان ارادت و اطاعت قبلی را که داشته ام دارم و هیچ تغییری در من حاصل نشده است.»

وی افزود: آقای علائی سپس خطاب به همرزمان سابق خود در قرارگاه نوح (ع) تصریح کرد «شما همین الان به خانه ما بیایید و ببینید که عکسهای آقا در منزل ما از همه عکسها بیشتر است. خانواده ما همگی علاقمند به ایشان هستیم.»

میراحمدی ادامه داد: آقای علائی به همرزمان سابق خود گفتند که بعد از آنکه متوجه سوء برداشتها و تفسیرهای غلط آن هم از سوی ضدانقلاب شده اند، توضیحاتی را نوشته اند که بعضی از سایتها و روزنامه ها آنرا منتشر کردند و در آن تصریح کرده اند که همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند باید پشتیبان ولایت فقیه بود تا کشور آسیب ‌نبیند.

همکار سابق علایی در نیروی دریایی سپاه گفت: دوستان ما به آقای علایی گفتند شما باید در همان ایام فتنه سال 1388 مواضع شفاف و روشنی را نسبت به جریان فتنه و سران آن اتخاذ می کردید که وی در پاسخ گفت بنده هیچگاه و در هیچ مقاله حمایتی از فتنه گران داخلی نداشته و ندارم.

میراحمدی افزود: آقای علائی در پاسخ به لزوم اعلام علنی این مواضع و گفتگوی فرماندهان و مسئولین سابق نیروی دریایی سپاه و قرارگاه نوح (ع) با ایشان به بنده گفتند که مواضع و مطالب ایشان را منتقل کنم. بنده هم به رسم امانتداری این مطالب را عیناً برایشان تکرار کردم و گفتم هر کلمه یا جمله ای مورد نظرتان نیست یا من یا دوستان اشتباه برداشت کرده ایم بگوئید تا اصلاح کنیم که نهایتاً تمامی موارد فوق را تائید مجدد کردند.

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح تصریح کرد: در حالی که موج بیداری اسلامی که ثمره نهالی است که امام عظیم الشان آنرا کاشت و مقام معظم رهبری چون باغبانی دلسوز و توانمند در همه سختیها، طوفانها ، سردیها و گرمیها از این نهال مراقبت و آنرا به مرحله ثمردهی رسانده اند و اکنون این موج بیداری اسلامی همچون بهمنی تمام پایه های حکومتهای وابسته و خائن کشورهای عربی را درنوردیده و یا پایه های آنها را فروریخته است و یا در حال فروریختن است و دشمنان زخم خورده و مستکبرین و دیکتاتورهای جهانی را زخم خورده و عصبانی تر کرده است.

وی ادامه داد: دشمنان مستبد و جانیان جهانی قطعاً به دنبال این هستند که خللی در عزم واراده ملتهای بیدار شده ایجاد نمایند ما امروز در چنین شرایطی و در آستانه انتخابات نیازمند انسجام، وحدت و همدلی در داخل کشور هستیم که محور و اساس و ریسمان این انسجام و وحدت مقام معظم رهبری هستند.

میراحمدی در بخش پایانی این گفتگو اضافه کرد: باید همه ما همراه با امت اسلام صفوف خود را فشرده تر کنیم و قدردان نظامی باشیم که به تعبیر امام خمینی ثمره همه مجاهدتهای انبیاء، امامان معصوم و صالحان تاریخ است. نظام جمهوری اسلامی که امام عظیم الشان فرمودند: حتی امام زمان (عج) هم فدائی این نظام است چرا که امام زمان (عج) فدائی اسلام است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: