شنبه 21 ژانویه 12 | 16:57
همسر حاج محسن صمداف می‏‌گوید:

به من گفتند حاج محسن را کشته‏‌اند

وی با اشاره به کنترل خانواده صمداف از سوی نیرو‌های امنیتی و پلیس آذربایجان تصریح کرد شکی نیست که حاج محسن صمداف یک زندانی سیاسی است چرا که بعد از بازداشت ایشان همواره از طرق مختلف به ما گوشزد می کنند که شما تحت نظر هستید. ما هم در پاسخشان می گویم آری می دانیم که خدا ناظر و گواه اعمال ماست.


«مهپاره صمداف» همسر رهبر حزب اسلام‌گرای آذربایجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در باکو گفت همان طور که می دانید اکثریت مطلق جامعه کشورمان را مسلمان و شیعه تشکیل می‌دهند. مردم آذربایجان علاقه وافری به یادگیری قرآن دارند و برای نیایش به مساجد می‌روند، مواعظ علما شیع را گوش می‌دهند. ما سال ها از دین مبین اسلام دور بودیم به لطف خدا شر شوروی از بین رفت و مردم به دین خودشان برگشتند.

وی افزود: در سال 2011 ماه فوریه (مصادف با 28 ماه صفر) سالروز رحلت جانگداز پیامبر اسلام حضرت محمد (صلی اللہ علیھ والھ) گروهی از جوانان متدین به زیارت گلزار شهدا رفتند ولی پلیس به بهانه برهم زدن آسایش عمومی، 5 نفر از آنها را بازداشت و دادگاه فرمایشی، آنها را به 21 سال به زندان محکوم کرد بیشتر این جوانان از اعضای حزب اسلام‌گرای آذربایجان هستند. با وجودی که هر کدامشان دارای فرزندان خرد سال هستند دادگاه بدون هیج دلیلی آنها را محکوم به حبس کرده است.

صمداف تصریح کرد دولت و ارگان های اجرائی آذربایجان علاوه بر این تا به حال چندین باب مسجد از جمله مسجد حضرت محمد (ص) و مسجد نفت داشلاری را ویران کرده‌اند. پس از آن نیز ورود دانش آموزان محجبه را به مدارس ممنوع کردند. این دانش آموزان و اولیاشان که از این قضیه ناراحت شده بودند به حاج محسن شکایت می کردند از وی می‌خواستند که به عنوان رئیس حزب اسلام کاری کند که دیگر بطور کلی مشکلاتی ازاین قبیل پیش نیاید.

همسر رهبر حزب اسلام‌گرای آذربایجان ادامه داد وجود این چنین مشکلات باعث ناراحتی حاج محسن می شد و به همین دلیل بود که ایشان در مورد موضوعات مذکور سخنرانی و اظهار نظر می‌کرد. اگر هر کس به سخنرانی وی گوش داده باشد متوجه می شود که در این سخنرانی به همه موضوعات اشاره کرده است. در حالی که این سخنرانی در تاریخ 2 فوریه در سال 2011 صورت گرفت اما ایشان را تا 7 فوریه مورد تعقیب قراردادند و وی را در همان روز هنگام برگشت به خانه اش بازداشت کردند. من 5 روز به دنبال او گشتم از ایشان خبری نبود حتی می گفتند یا خارج ازکشور است و یا او را کشته‌اند. در همین اثنا ماموران پلیس “قوبا” به منزل برادرم حمله ور شده از منزلش اسلحه ای که قبلا جاسازی کرده بودند را یافته و به ما تهمت زده شد.

وی با اشاره به کنترل خانواده صمداف از سوی نیرو‌های امنیتی و پلیس آذربایجان تصریح کرد شکی نیست که حاج محسن صمداف یک زندانی سیاسی است چرا که بعد از بازداشت ایشان همواره از طرق مختلف به ما گوشزد می کنند که شما تحت نظر هستید. ما هم در پاسخشان می گویم آری می دانیم که خدا ناظر و گواه اعمال ماست.

مهپاره صمداف گفت که برخی از شبکه های تلویزیونی، فعالان بازداشتی حزب اسلام را را بعنوان تروریست و کودتاچی قلمداد می کنند ولی مردم این تهمت‌ها را باور ندارند. افراد مومن همیشه برایشان دعا می کنند بر ظالمین لعنت می فرستند.

وی با اشاره به نحوه برخورد مقامات دولتی آذربایجان با شیعیان افزود: دولتمردان ما در کلام با شیعیان مشکلی ندارد اما در عمل با شیعیان مخالف هستند. در شهر باکو جاهای مختلفی علائم و نشانه های ماسون ها به وضوح پیدا است حتی روی دروازه‌های اداره مبارزه با جرائم سازمان یافته نیزهست.

همسر رهبر حزب اسلام‌گرای آذربایجان در ادامه بر نقش مردم در بهبود وضعیت این کشور تاکید کرد و گفت که وضعیت هر کشور بستگی به مردمش دارد، مردم باید با هم مهربان باشند و پیامبر عزیزشان و اهل بیت عصمت و طهارت را دوست داشته باشند. ماه محرم، ماه رمضان و دیگر شئونات اسلامی را خوب پاس بدارند و باهم یکدل شوند چرا که در چنین حالتی دیگر احدی قادر نخواهد به مردم صدمه برساند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: