سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۵ بهمن ۹۰ | ۱۸:۰۰
تورج زاهدی:

رمان زندگی امام علی را به منظور همدلی مذاهب اسلامی می‌نویسم

تورج زاهدی از نگارش رمانی با موضوع زندگی حضرت علی (ع) با نگاهی به روایات اهل تسنن و تشیع خبر داد.


تورج زاهدی  با اشاره به آغاز تحقیق نگارش رمان تازه خود گفت: مدت زیادی بود به این موضوع فکر می‌کردم که داستانی درباره زندگی حضرت علی (ع) به زبان فارسی و در قالب رمان وجود ندارد و جالب اینکه اهل سنت چنین آثاری دارند. همین موضوع مرا به سمت تالیف این رمان سوق داد.

وی افزود: این رمان سعی دارد از اواخر زندگی پیامبر اکرم (ص) تا شهادت حضرت علی (ع) را در قالب رمان بیان کند؛ به ویژه مباحثی که محل اختلاف میان تشیع و تسنن است را سعی می‌کنم در این رمان به نوعی به سمت وفاق و همدلی بین مذاهب هدایت کنم.

زاهدی افزود: برای من این رمان وسیله‌ای در جهت رسیدن به حقیقت است و به همین خاطر بسیاری از منابع اهل تسنن را برای نگارش آن در دست مطالعه دارم.

نویسنده رمان «دعوت به ماورا» تاکید کرد: این رمان به دنبال ورود به موضوعات محل منازعه نیست، بلکه سعی می‌کند با بررسی مباحث مطروحه درباره زندگی حضرت علی (ع) به نوعی شرح زندگی ایشان را به دور از هر نوع اختلاف سلیقه‌ای روایت کند.

وی در ادامه با اشاره به پایان نگارش رمان «تصرف» نیز گفت: ناشر این رمان هم اکنون مشغول مراحل آماده سازی اثر است که چهارمین کار داستانی من به شمار می‌رود.

به گفته زاهدی «تصرف» نخستین رمان ایرانی است که با موضوع وسوسه انسان و تصرف وی از سوی نیروهای شیطانی در نظام تفکر شیعی نوشته شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: