چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۵ بهمن ۹۰ | ۱۸:۲۰
پس از سفر به استانبول در مصاحبه با وینفری عنوان شد

لیام نیسون: صدای اذان زیباترین آوای دنیاست

«لیام نیسون»، بازیگر نامزد اسکار هالیوود که اخیرا برای بازی در آخرین فیلمش به ترکیه سفر کرده بود گفت: صدای اذان با روح و جان من درآمیخته، ای کاش یک مسلمان بودم.


به گزارش روزنامه اینترنتی اینترنشنال بیزینس تایمز، «لیام نیسون»، بازیگر موفق هالیوود در مصاحبه با اپرا وینفری گفت: از زمانیکه از استامبول برگشته‌ام تاکنون همواره به این فکرم که مذهب کاتولیک را کنار گذاشته و مسلمان شوم.

«نیسون» که برای بازی در آخرین فیلمش به استامبول سفر کرده بود، گفت: زمانیکه در ترکیه به اذان مساجد گوش می‌دادم، آرزو می‌کردم که ای کاش مسلمان بودم، دعوت به نماز ۵ بار در روز تکرار می‌شد و اولین هفته احساس می‌کردم که این صدا مرا دیوانه می‌کند ولی پس از مدتی کوتاه مثل این می‌مانست که با روح و جانت درآمیخته باشد، این صدا زیباترین صدای دنیاست، حقیقتا چیز زیبایی است، آنچنان تاثیری بر من داشت که از همانموقع به مسلمان شدن فکر کردم.

این بازیگر ۵۹ ساله که تاکنون نامزد و برنده جوایزی چون اسکار، بفتا و سه جایزه گلدن گلوب شده است، در پایان افزود: من از بدو تولد کاتولیک معتقدی بوده‌ام ولی از ۱۵ سال پیش، حتی پیش از مرگ بسیار غم‌انگیز همسرم «ناتاشا ریچاردسون» در یک سانحه اسکی، نسبت اعتقاد مذهبی شک و تردید‌های بسیاری داشته‌ام و با وجود مطالعه این مذهب، هر روز از خودم می‌پرسید که ما روی این کره خاکی چه می‌کنیم؟ و کلا هدف از خلقت چیست؟ من به طور مرتب کتاب‌هایی در ارتباط با خدا، عدم وجود خدا و اوتیسم می‌خواندم ولی به هیچ نیتجه‌ای نمی‌رسیدم، تا اینکه به ترکیه سفر کردم و از نزدیک با دین اسلام آشنا شدم.

«نیسون» برای بازی در فیلم‌هایی چون «فهرست شیندلر (۱۹۹۳)» ساخته «استیون اسپیلبرگ»، «جنگ ستارگان اپیزود اول: تهدید شبح (۱۹۹۹)»، «ملکوت آسمان (۲۰۰۵)» و «بتمن آغاز می‌کند (۲۰۰۵)» شهرت دارد.

 1. رهگذر
  ۶ بهمن ۱۳۹۰

  اوتیسم یک بیماری است.
  احتمال منظور مترجم اته‌ایسم بوده.

 2. EF7
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۳

  سلام
  نیسون بازیگر خوش چهره و محجوبی است و بیننده را پای فیلم میخکوب میکند.
  فیلم “تی کن و نان استاپ” … بسیار عالی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: